Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jak powinnam sformułować "Informację o warunkach zatrudnienia" dla nauczyciela wspomagającego?
Na podstawie art. 29 § 3 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (Dz.U. z 2018 r., poz. 917 ze zm.) nauczyciela należy poinformować o:
1) obowiązującej tygodniowej normie czasu pracy, wynoszącej 40 godzin przy zatrudnieniu pełnoetatowym, w tym 20 godzin w ramach pensum (art. 42 ust. 1 i ust. 3 lp. 12 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2018 r., poz. 967 ze zm.);
2) częstotliwości wypłat wynagrodzenia za pracę – raz w miesiącu z góry odnośnie stałych składników wynagrodzenia oraz raz w miesiącu z dołu za wykonane prace, np. doraźne zastępstwa, godziny ponadwymiarowe (art. 39 ust. 3 i 4 KN);
3) wymiarze przysługującego pracownikowi urlopu wypoczynkowego – w okresie ferii i w czasie ich trwania (w placówce feryjnej – art. 64 ust. 1 KN) albo 35 dni roboczych w placówce nieferyjnej przy zatrudnieniu pełnoetatowym (art. 64 ust. 3 KN);
4) obowiązującej pracownika długości okresu wypowiedzenia umowy o pracę – 3 miesiące przy zatrudnieniu na podstawie mianowania lub umowy o pracę na czas nieokreślony (art. 23 ust. 1 pkt 3, art. 27 ust. 1 KN) albo należy wskazać okres wypowiedzenia wynikający z art. 36 § 1 KP i uzależniony od stażu u pracodawcy w razie zatrudnienia na czas określony.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Witam. Opis sytuacji: nauczycielka A.A. - kontraktowa, zatrudniona na umowę na czas określony na rok, uczy klasę drugą. Nauczycielka B.B., mianowana, zatrudniona na czas nieokreślony, obecnie w klasie trzeciej. Z przyczyn organizacyjnych w roku przyszłym dla Pani B.B. nie będzie klasy (zbyt mała liczba dzieci zgłosiła się do klas pierwszych). Czy można przenieść panią B.B. do pracy w świetlicy, mimo tego, że pani A.A. kończy się umowa? Natomiast przyczyną mojej decyzji o pozostawieniu pani A.A. jeszcze na rok, jest chęć zapewnienia ciągłości nauczania - nie chcę zmieniać nauczycielki w trakcie trwania etapu edukacyjnego. Czy moja opinia jest wystarczająca, tzn - czy mogę pozostawić tak tę sprawę, czy też jestem zobowiązany do zapewnienia w pierwszej kolejności pracy nauczycielce B.B., jako mianowanej? Proszę o podstawę prawną.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy w przedszkolu niepublicznym można zatrudnić nauczyciela od 1.09.2018 r. na okres 1 roku (nauczyciel bez stopnia awansu zawodowego), a następnie przedłużyć na kolejny rok, aby można było realizować awans zawodowy na nauczyciela kontraktowego?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel jest zatrudniony na czas określony do dnia 31.08.2021 r. Czy można z pracownikiem przebywającym na zwolnieniu lekarskim podpisać umowę o pracę od 01.09.2021 r.? Proszę o podstawę prawną.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel matematyki wyraził zgodę na ograniczenie etatu od 1 września 2014 r. Pod koniec sierpnia okazało się jednak, że inny matematyk przechodzi od września na urlop macierzyński. W jaki sposób podwyższyć pracownikowi wymiar pensum do 18/18, aby mógł pełnić zastępstwo za drugiego pracownika z takim zastrzeżeniem, że wymiar czasu pracy nauczyciela ponowie ulegnie obniżeniu po powrocie z urlopu tego nauczyciela, którego będzie zastępował?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Jeśli pracownik nie wywiązuje się ze swoich obowiązków, czy można wstrzymać wypłatę "trzynastki"?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe