Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jak realizować zajęcia teoretyczno-praktyczne w ramach przedmiotu przygotowanie do prowadzenia pojazdów samochodowych z uczniami, którzy w chwili ukończenia branżowej szkoły I stopnia nie mają 18 lat?
Zgodnie z art. 8 ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami, Dz.U. z 2020 r., poz. 1268 wymagany minimalny wiek do kierowania pojazdami wynosi 18 lat dla pojazdów określonych w prawie jazdy kategorii A2, B, B+E, C1 i C1+E. Jest to termin, w którym uczeń będzie mógł uzyskać prawo jazdy. Natomiast od momentu przyjęcia do szkoły branżowej I stopnia będzie mógł rozpocząć i odbywać szkolenie z nauki jazdy za pisemną zgodą rodziców na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 1 i ust. 2 ww. ustawy. Czyli w szkole branżowej niepełnoletni uczeń (nieodpłatnie w publicznej placówce) może w pełni zrealizować podstawę programową obejmującą teoretyczną i także praktyczną część nauki jazdy za pisemną zgodą rodzica oraz może ukończyć szkołę w wieku poniżej 18 lat, ale bez prawa jazdy.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy uczeń który rozpoczął naukę w roku szkolnym 2014/2015 wybierając dwa przedmioty w rozszerzeniu musi je zdawać na maturze i czy żeby otrzymać świadectwo maturalne musi je zdać?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy koszty związane z odnowieniem sprzętu na placu zabaw (umowa o dzieło koszt 4.000), zakup tablicy interaktywnej (12.000), poczęstunek dla dzieci z okazji pasowania na przedszkolaka (2.800), szkolenie kadry pedagogicznej (dyscyplina bez nakazów 1.000)można pokryć z dotacji oświatowej z UM w przedszkolu niepublicznym.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel mianowany (z dyplomem ukończenia studiów I stopnia "nauczanie początkowe z matematyką" ) zawsze uczył w klasach I-III. Od 4 lat uczy matematyki w klasach 4-6 i ma 5 godzin edukacji matematycznej w klasie II. Czy rozporządzenie MEN pozwala prowadzić edukację matematyczną przez innego nauczyciela, rozdzielać w ten sposób w ogóle edukację wczesnoszkolną? Resztę edukacji wczesnoszkolnej w tej klasie ma inny nauczyciel. Oczywiście zajęć komputerowych, ruchowych i j.angielskiego uczą odpowiedni specjaliści.Czyli w tej klasie zajęcia prowadzi 5 nauczycieli, z czego 2 panie uczą edukacji wczesnoszkolnej.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy w protokole z rady pedagogicznej należy zawsze zamieścić listę obecności jej członków np. w formie załącznika do protokołu, czy też wystarczy sprawdzenie quorum przez przewodniczącego rady?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Jaki wzór zaświadczenia powinien być użyty do wystawienia zaświadczenia o ukończeniu kwalifikacyjnego kursu zawodowego? Na jakim giloszu powinien być wykonany wydruk zaświadczenia? Czy to powinien być gilosz do zaświadczeń A4 zielony, czy też gilosz do zaświadczeń A4 zielony ze znakiem RP?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe