Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel mianowany (z dyplomem ukończenia studiów I stopnia "nauczanie początkowe z matematyką" ) zawsze uczył w klasach I-III. Od 4 lat uczy matematyki w klasach 4-6 i ma 5 godzin edukacji matematycznej w klasie II. Czy rozporządzenie MEN pozwala prowadzić edukację matematyczną przez innego nauczyciela, rozdzielać w ten sposób w ogóle edukację wczesnoszkolną? Resztę edukacji wczesnoszkolnej w tej klasie ma inny nauczyciel. Oczywiście zajęć komputerowych, ruchowych i j.angielskiego uczą odpowiedni specjaliści.Czyli w tej klasie zajęcia prowadzi 5 nauczycieli, z czego 2 panie uczą edukacji wczesnoszkolnej.
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 23 grudnia 2008 r. w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz kształcenia ogólnego w poszczególnych typach szkół:
Załacznik nr 2
Zalecane warunki i sposób realizacji.
6. W klasach I-III szkoły podstawowej edukację dzieci powierza się jednemu nauczycielowi. Prowadzenie zajęć z zakresu edukacji muzycznej, plastycznej, wychowania fizycznego, zajęć komputerowych i języka obcego nowożytnego można powierzyć nauczycielom posiadającym odpowiednie kwalifikacje. Zajęcia z zakresu edukacji zdrowotnej mogą być realizowane z udziałem specjalisty z zakresu zdrowia publicznego lub dietetyki, pielęgniarki lub higienistki szkolnej.
Rozporządzenie wyraźnie nakazuje powierzenie edukacji dzieci w klasach I-III jednemu nauczycielowi.
Przedmioty, które mogą być prowadzone przez innych nauczycieli lub specjalistów są wymienione enumeratywnie, co oznacza, że wszystkie inne muszą być nauczane przez jednego nauczyciela.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Proszę o odpowiedź w kwestii egzaminów klasyfikacyjnych dla ucznia klasy I szkoły podstawowej (Mama będzie uczyła dziecko w domu sama). Z jakich przedmiotów będzie musiało zdawać egzaminy? Jakie są aktualnie przepisy związane z tym egzaminem?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Dlaczego np.w propozycji karty oceny pracy nauczyciela nie ma placówek opiekuńczo-wychowawczych typu BURSA?Tam też pracują nauczyciele i miło by było gdyby mogli liczyć na wsparcie ze strony portalu jakim jest nadzór pedagogiczny.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy w trakcie roku szkolonego można zlikwidować jedną klasę z powodu małej ilości uczniów w oddziałach na jednym poziomie i połączyć klasy?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel katecheta zatrudniony w przedszkolu w wymiarze 3/25, którego podstawowym miejscem pracy jest uczelnia wyższa (nauczyciel akademicki w pełnym wymiarze) ma prawo do dodatku stażowego z wszystkich okresów zamkniętych?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Jakie warunki musi spełnić uczestnik kwalifikacyjnego kursu zawodowego (kkz), aby zostać dopuszczonym do zaliczenia danego kursu (kkz) i uzyskać zaświadczenie o ukończeniu tego kursu, które jest niezbędne do podejścia do egzaminu zawodowego? Czy jednym z warunków jest co najmniej 50% udział na zajęciach tak jak w przypadku szkoły branżowej II stopnia, czy nie ma znaczenia frekwencja i ważny jest tylko wynik z zaliczenia?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe