Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jak rozwiązać problem nauczyciela, który pracuje w kilku szkołach na 16/18, 4/18 i u nas 6/18 odnośnie wniosku o świadczenie świąteczną, wiem, że n-l złożył taki wniosek we wszystkich szkołach? Czy w każdej powinien dostać całą wartość w zależności od dochodu? To trochę nie fair w stosunku do innych nauczycieli, co zrobić w takiej sytuacji, a może wprowadzić jakiś zapis do regulaminu ZFŚS?
W każdej ze szkół, na zasadach określonych w poszczególnych regulaminach ZFŚS, nauczyciel ma prawo do korzystania ze świadczeń socjalnych także, gdy wszystkie szkoły udzielają takiego samego świadczenia (art. 2 pkt 5 ustawy z dnia 4 marca 1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych, Dz.U. z 2016 r., poz. 800 z późn. zm.). Na wysokość danego świadczenia wpływa sytuacja życiowa, rodzinna i majątkowa nauczyciela, wynikająca chociażby z zatrudnienia u trzech pracodawców (art. 8 ust. 1 i 2 ww. ustawy). Nie można nauczyciela pozbawić prawa do świadczenia lub świadczeń tylko dlatego, że pracuje jeszcze w innym miejscu i ma potencjalną możliwość otrzymania analogicznego świadczenia socjalnego u innego pracodawcy, ponieważ taki warunek wykracza poza kryterium socjalne, wymienione w art. 8 ust. 1 ww. ustawy jako decydujące o prawie do świadczenia i będzie nieważny jako sprzeczny z ustawą (art. 58 § 1 KC w zw. z art. 300 KP). Bez znajomości sytuacji nauczyciela oraz treści tych konkretnych trzech regulaminów ZFŚS niemożliwe jest udzielenie odpowiedzi na pytanie, czy nauczyciel konkretne.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel od 01.09.2016 r. do 30.06.2017 przebywał na urlopie bezpłatym, następnie były wakacje od 1.09.2017 r. do 30.06.2018 r. znowu przebywa na urlopie bezpłatnym. Czy należy się mu „13” za 2017 r.?
Zatrudnienie trwało lecz nauczyciel nie pracował efektywnie.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczycielowi, który zostaje zwolniony z pracy w celu stawienia się w sądzie, powinno wypłacić się wynagrodzenie, czy traktować to jako niepłatne oddelegowanie? Jak traktować wezwanie wystawione przez kancelarię adwokacką, a nie przez sąd (adwokat przypomina o terminie rozprawy, która została przeniesiona)?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Pracownik obsługi zostaje zwolniony przez zakład pracy (redukcja etatów). Rejestruje się w Urzędzie Pracy, po roku czasu przechodzi na rentę po zmarłym mężu, a następnie, po osiągnięciu wieku emerytalnego, na emeryturę. Czy dany pracownik może korzystać z ZFŚS w zakładzie w którym został zwolniony?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel wychowania fizycznego ze statusem dyplomowany podjął II pracę jako wychowawca w utworzonym od 1 września 2015 r. internacie/bursie. Została podpisana z nim umowa na mocy art.10 ust. 7 Karty Nauczyciela na okres 01.09.2015 - 30.06.2015. Czy słusznie umowa jest podpisana do 30.06.2015 r.? Czy powinna być podpisana do 31.08.2015 r.?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka 16.07.2013 r. urodziła dziecko, wykorzystała macierzyński i rodzicielski do 19.05.2014 r. nie skorzystała z całego przysługującego jej urlopu rodzicielskiego ani nie wykorzystał tego urlopu jej mąż. Proszę o informację, czy ta Pani ma możliwość wykorzystania pozostałej części urlopu rodzicielskiego od stycznia 2018 r.? jeśli tak, to za ile tygodni? Proszę o wzór decyzji dyrektora na przydzielenie zaległego urlopu rodzicielskiego pracownicy, której dziecko nie skończyło 6 roku życia.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe