Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jak się bronić w sądzie,kiedy rodzic byłego ucznia wniósł sprawę o zwrot kwot za uiszczone kwoty tzw. czesnego wakacyjnego? Czesne w naszej szkole to suma wszystkich kosztów bezpośrednich i pośrednich poniesionych przez cały rok, podzielone na 12 rat. Niestety w umowie posługiwaliśmy się określeniem czesne wakacyjne.
Postanowienie umowne, które przewiduje obowiązek wykonania zobowiązania przez konsumenta mimo niewykonania lub nienależytego wykonania zobowiązania przez jego kontrahenta (np. zapłata czesnego w okresie wakacyjnym, w którym nie są świadczone usługi edukacyjne) jako sprzeczne z ustawą jest nieważne, a w związku z tym konsument może się domagać zwrotu uiszczonych kwot (art. 385 [3] pkt 22 w zw. z art. 58 § 1 KC). Można próbować wykazywać szczegółowe wydatki na wycieczki, prezenty, wyjazdy, wyjścia do instytucji kulturalnych przypadające na ucznia oraz czy i w jakim zakresie nie zostały pokryte z czesnego uiszczonego przez okres trwania zajęć dydaktycznych.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jesteśmy Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych (liceum ogólnokształcące, technikum zawodowe i internat). W nowym roku szkolnym 2015/2016 dla kilku nauczycieli dyplomowanych i mianowanych będzie brakowało godzin w szkole. Czy mogę uzupełnić etat takich nauczycieli godzinami w internacie - uśredniając godziny? Czy nauczyciel musi wyrazić zgodę na dopełnienie etatu w internacie, a jeżeli tak, to czy powinnam poinformować nauczycieli o tym fakcie na piśmie w m-cu maju? W internacie są zatrudnieni nauczyciele mający kwalifikacje (pedagogika opiekuńczo-wychowawcza) lecz są nauczycielami kontraktowymi. Czy postąpię zgodnie z prawem dając im wypowiedzenie, dopełniając ich godzinami etat mianowanych nauczycieli ze szkoły, którzy zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 12.03.2009r. mając kwalifikacje do pracy w szkole, mają kwalifikacje do pracy w internacie?
- Czy wychowawcy (nauczyciel) w internacie sosw (mogą pracować w każdą niedzielę z innym dniem wolnym w tygodniu, czy muszą mieć co drugą niedzielę wolną nawet, jeżeli chcą pracować w każda niedzielę? Jest to placówka feryjna.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel z placówki feryjnej przejdzie na emeryturę z końcem lutego 2023r. Rozwiązanie stosunku pracy nastąpi na mocy porozumieniem stron. Za ile dni otrzyma ekwiwalent za urlop wypoczynkowy? Wykorzystał już ferie zimowe od 30 stycznia do 12 lutego 2023 r. – 14 dni.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Zatrudnię od września nauczyciela j.angielskiego na 4 godz tygodniowo w przedszkolu - etat 4/25. Nauczyciel ten pracuje w pełnym wymiarze godzin (pełny etat) w szkole podstawowej (posiada zgodę na pracę dodatkową od swojego dyrektora szkoły), w swojej szkole pobiera dodatek wiejski. Czy nawiązując z nim umowę powinnam również płacić mu dodatek wiejski? Jeżeli tak lub nie proszę o pokazanie prawnego uregulowania tego tematu.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o pomoc w wyliczeniu urlopu przysługującemu nauczycielowi zatrudnionemu od 1 lutego 2020 roku do 26 czerwca 2020 roku.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe