Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jak wyliczyć kwotę funduszu socjalnego - dofinansowanie do wypoczynku letniego - pracownikowi administracyjnemu tzn. Pani sekretarce, która zaczęła u nas w szkole pracę od 1 maja? Wcześniej była zatrudniona w innej szkole na cały etat.
Zasady i warunki korzystania ze świadczeń finansowanych z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych określa regulamin obowiązujący w szkole. To w regulaminie pracodawca musi zawrzeć wszelkie wytyczne - rodzaje świadczeń, komu przysługują, jakie warunki trzeba spełnić, w jaki sposób udokumentować wniosek, itd.
Należy jednak pamiętać, że zgodnie z art. 8 ust. 1 ustawy z dnia 04.03.1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych, przyznawanie ulgowych usług i świadczeń oraz wysokość dopłat z Funduszu uzależnia się od sytuacji życiowej, rodzinnej i materialnej osoby uprawnionej do korzystania z Funduszu. Nie jest więc prawidłowe uzależnianie wysokości świadczenia od okresu zatrudnienia u danego pracodawcy, wymiaru etatu, czy też np. rodzaju umowy. Jedynym kryterium, jakie powinno być brane pod uwagę, to sytuacja życiowa, rodzinna i materialna pracownika.
Wyjątkiem od tej zasady jest świadczenie urlopowe nauczycieli - jest uzależnione od okresu zatrudnienia w danym roku szkolnym i wymiaru etatu oraz jest obligatoryjne (wynika to wprost z przepisów Karty Nauczyciela).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Uczeń naszej szkoły wygrał wycieczkę do Brukseli ufundowaną przez europosła. Na ten wyjazd został również zaproszony nauczyciel - opiekun. Jak potraktować tę nieobecność nauczyciela? Dodam, że wyjazd obejmuje również sobotę i niedzielę. Czy przysługuje nauczycielowi dodatkowe wynagrodzenie?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Jesteśmy szkołą likwidowaną. Czy wszystkim nauczycielom przysługuje odprawa pieniężna (jeśli tak to w jakiej wysokości oraz na jakiej podstawie prawnej) gdyż większość nauczycieli będzie zatrudniana na nowych warunkach przez innego pracodawcę. Czy tym nauczycielom, którzy będą zatrudniani przez nowego pracodawcę przysługuje odprawa pieniężna- w jakiej wysokości oraz na jakiej podstawie prawnej. Co się dzieje w tej sprawie z pracownikami niepedagogicznymi, którzy będą na nowo zatrudniani?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel, który strajkuje i w tym samym dniu otrzymał zwolnienie L4. Czy ma prawo do wypłaty wynagrodzenia chorobowego za ten dzień?
- Wicedyrektor jest nauczycielem dyplomowanym edukacji wczesnoszkolnej, w tym roku ma 8 godzin w świetlicy szkolnej. Jak obliczyć mu nadgodzinę?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Ile wynosi tygodniowy wymiar godzin nauczyciela wychowania przedszkolnego: - pracującego z dziećmi 5-letnimi realizującymi roczne przygotowanie przedszkolne, a ile nauczyciela pracującego z dziećmi 5-6 letnimi jeżeli w grupie jest 8 dzieci 6-letnich i 17 5-letnich?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe