Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jaka jest podstawa prawna uchylenia uchwały rady pedagogicznej w sprawie przeniesienia ucznia do klasy równoległej? Rada pedagogiczna chce podjąć nową uchwałę.
Przepisy ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2019 r., poz. 1148 ze zm. nie przewidują (a w związku z tym również nie regulują trybu) uchylenia uchwały rady pedagogicznej przez samą radę w sprawie przeniesienia ucznia do innej klasy. Natomiast zgodnie z art. 73 ust. 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2019 r., poz. 1148 ze zm. rada pedagogiczna ustala regulamin swojej działalności. Należy w nim sprawdzić, czy został wewnętrznie określony jakiś szczególny tryb postępowania w związku z zamiarem uchylenia własnej uchwały przez ten organ. W braku takich postanowień należałoby kierować się treścią ogólnie sformułowanego art. 73 ust. 1 PO, zgodnie z którym uchwały rady pedagogicznej (czyli w każdym przedmiocie) są podejmowane zwykłą większością głosów w obecności co najmniej połowy jej członków.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Bardzo proszę o stworzenie nowej instrukcji kancelaryjnej, która obowiązuje w myśl nowego rozporządzenia z 18 stycznia 2011r, gdyż ta umieszczona w serwisie jest nieaktualna.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Uczeń z zespołem Aspergera uczęszcza do klasy I gimnazjum ogólnodostępnej. Jak wyliczyć ile kosztuje godzina pracy nauczyciela prowadzącego zajęcia z całym zespołem klasowym i tym uczniem mającym Aspergera, aby ściągnąć z płac dla nauczycieli pracujących z uczniami niepełnosprawnymi.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Stanowisko nauczyciela może zajmować osoba spełniająca wymagania kwalifikacyjne. Jak należy postąpić, jeżeli nie można pozyskać nauczyciela z kwalifikacjami? Czy można zatrudnić nauczyciela niespełniającego wymagań kwalifikacyjnych?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o informacje w sprawie podstaw prawnych utworzenia oddziałów integracyjnych w szkole podstawowej. Proszę też o wskazówki w ich tworzeniu (od czego zacząć itp?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Czy treść uchwał rady pedagogicznej może być zapisana w księdze protokółów rady, czy w odrębnej księdze uchwał a w księdze protokółów wpisywać tylko numer i nazwę uchwały?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe