Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jakie nowe dokumenty obowiązują jeszcze w tym roku szkolnym w szkole podstawowej z nowego rozporządzenia a) świadectwa, b) arkusze ocen, c) księgi uczniów, d) informacje o gotowości szkolnej
- Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 28 maja 2010 roku w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych.
§ 30 – informacje o świadectwach promocyjnych oraz ukończenia szkoły podstawowej,
§ 30. Świadectwa szkolne promocyjne szkoły podstawowej i świadectwa
mogą być wydawane do roku szkolnego 2010/2011 włącznie.
- Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 28 maja 2010 roku w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych.
§ 34. 1. Arkusze ocen uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej, założone na drukach według dotychczasowych wzorów, są prowadzone na tych drukach do czasu zakończenia przez ucznia nauki w danej szkole, z zastrzeżeniem ust. 2.
- ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ I SPORTU z dnia 19 lutego 2002 r. w sprawie sposobu prowadzenia przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki dokumentacji przebiegu nauczania, działalności wychowawczej i opiekuńczej oraz rodzajów tej dokumentacji (ze zm.).
§ 4. – księga uczniów.
Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje dyrektorów szkół, punktów i zespołów przedszkolnych oraz szkół podstawowych z oddziałami przedszkolnymi, że od 15 czerwca obowiązuje rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 28 maja 2010 roku w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych. Zobowiązuje ono przedszkola i szkoły podstawowe, w których zorganizowano oddziały przedszkolne, do wy dania rodzicom dzieci objętych rocznym przygotowaniem przedszkolnym (w terminie do 15 czerwca) „Informacji o gotowości dziecka do podjęcia nauki w szkole podstawowej" na druku według wzoru nr 70, określonego w załączniku nr 3 do rozporządzenia.
Jeżeli do 15 czerwca informacja nie została wydana, dyrektor placówki powinien bezzwłocznie dopełnić tego obowiązku, aby przed końcem roku szkolnego zapewnić rodzicowi możliwość poznania wyników pracy placówki z jego dzieckiem.
„Informacja o gotowości dziecka do podjęcia nauki w szkole podstawowej" jest wydawana wyłącznie tym rodzicom, którzy samodzielnie mogą zdecydować o przekazaniu jej szkole, w której dziecko rozpocznie naukę, jeśli uznają, że zawarte w niej uwagi mogą pomóc w dalszej pracy z dzieckiem oraz wspomaganiu jego rozwoju. Informacja nie jest świadectwem ukończenia przedszkola czy oddziału przedszkolnego. Jest ona jedynie podsumowaniem pracy z dzieckiem, opisującym opanowanie podstawy programowej wychowania przedszkolnego. Wskazuje również obszary, w których dziecko potrzebuje wsparcia w kolejnym etapie kształcenia ze względu na swoje zdolności lub problemy. Obowiązek takiej oceny (gotowości dziecka do podjęcia nauki w szkole) zapisany został w podstawie programowej wychowania przedszkolnego, która realizowana jest od 1 września 2009 roku.
- Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 28 maja 2010 roku w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych.
§ 3 ust. 5 – informacje o dojrzałości szkolnej,
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel wspomagający w kl. 6 (20/20 etatu)ma zaplanowane 2 godz. rewalidacji indywidualnej z uczniem niepełnosprawnym intelektualnie w stopniu lekkim. Czy zajęcia rewalidacyjne to 2/18 etatu?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- 01.09.2018 r. zawarto z psychologiem umowę o pracę na rok na 10.5/22 etatu bez stopnia awansu zawodowego. Psycholog miał 4 letni staż na uczelni wyższej, dlatego powinien być zatrudniony jako nauczyciel kontraktowy. Planujemy przedłużyć zatrudnienie. Jak uregulować to dokumentami? Czy wystawić akt nadania kontraktowego z mocy prawa? Jak wystawić umowę o pracę? Jak wyrównać wynagrodzenie?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Mam pytanie dotyczące wypełniania arkuszy w klasach VIII szkoły podstawowej. W pierwszej kolumnie wypisuje się wyniki klasyfikacji rocznej, a w drugiej wyniki klasyfikacji końcowej. Co należy wpisać pod klasyfikacją roczną w rubryce (32): Data uchwały rady pedagogicznej: 1) promowany (z wyróżnieniem); 2) niepromowany; 3) ukończył szkołę (z wyróżnieniem); 4) nie ukończył szkoły, np. 21 czerwca 2021 r. ukończył klasę trzecią?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Zwracam się z prośbą o informację o aktualnym rozporządzeniu dot. druków i świadectw wraz ze wzorami na rok 2021.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Jestem nauczycielem zajęć rewalidacyjno-wychowawczych w szkole ogólnodostępnej. Dziś otrzymałam informację od dyrektora, że od września powinnam mieć pensum 22 godziny a nie 18, czy to prawda?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe