Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jeśli prywatne dziecko dyrektora szkoły ma mieć zwolnienie z wychowania fizycznego z całego semestru (po operacji - zgodnie z zaleceniem lekarza), jak zredagować wniosek o zwolnienie z tychże zajęć, skoro adresatem i nadawcą jest ta sama osoba?
W sytuacji opisanej w pytaniu, nie ma żadnych odrębności. Wniosek jest adresowany do placówki oświatowej, a podpisywany z imienia i nazwiska rodzica.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Na jakich aktach prawnych powinien obecnie opierać się statut wygaszanego gimnazjum? Czy jest to Ustawa o systemie oświaty, czy Ustawa z dnia 14 grudnia - Prawo oświatowe?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Witam! Czy dyrektor ma prawo do powołania komisji ds. Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych? Jeśli tak, to jaki powinien być skład takiej komisji i czy jest w tym zakresie jakaś podstawa prawna? A może wystarczy odpowiedni zapis w regulaminie ZFŚS?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- W związku z rozwojem szkoły ponadgimnazjalnej chciałabym prężnie działającą pracownię gastronomiczną przekształcić w warsztaty szkolne. W związku z powyższym mam kilka pytań: W jaki sposób należy to zrobić? Jaka jest podstawa prawna? Czy potrawy sporządzone na warsztatach mogą być odsprzedane uczniom na długiej przerwie w szkolnym bistro? Jak dokonać rozliczeń księgowych? Co z przychodami ze sprzedaży?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Zwracam się z prośbą o opinię prawną, dotyczącą wypełniania dokumentacji formalnej w zakresie organizacji wycieczek szkolnych. Jestem wicedyrektorem w Zespole Szkół im. M.Rataja w Gościnie. Jest to liceum ogólnokształcące i technikum. Szkoła nasza jest szkołą mundurową posiadamy min.klasy o profilu wojskowym, strażackim ,straży granicznej. W związku ze specyfiką pracy szkoły, w trakcie kształcenia organizujemy dla młodzieży wiele wyjazdów min.: •do jednostek wojskowych oraz innych jednostek patronackich;
•na strzelnice wojskowe i sportowe; •do kina, teatru, itp.; •do parków linowych; •na spływy kajakowe. Wyjazdy do jednostek, odbywają się np. cyklicznie 1 x w miesiącu w ramach zajęć lekcyjnych tzw. szkoleń wojskowych. Moje pytanie dotyczy zgody rodziców na udział młodzieży w w/w wycieczkach. Stworzyliśmy formularz zgody rodziców na wszystkie wymienione wycieczki. Czy w świetle obowiązujących przepisów istnieje możliwość, aby rodzic / opiekun dziecka wypełnił jednorazowo powyższy formularz zgody, który będzie obowiązywał przez cały rok szkolny? Czy każdorazowo konieczne jest wypełnianie/podpisywanie przez rodziców zgody na konkretną wycieczkę? Będę wdzięczna za rozstrzygającą odpowiedź.
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Czy przedszkole ma prawo mieć w swojej procedurze wymóg wpuszczania na teren przedszkola wyłącznie rodziców z osłoną ust i nosa? Czy mamy prawo odmówić wstępu rodzicowi, który odmawia nałożenia takiej osłony (np. tłumacząc się astmą)? Czy mam prawo jako organ prowadzący wymówić umowę o opiekę rodzicowi, który odmawia stosowania się do naszych procedur? Co, jeśli sytuacja dotyczy rodzica 6-latka spełniającego obowiązek rocznego przygotowania do szkoły?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe