Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jestem dyrektorem pełniącym obowiązki. W tym roku kończę staż na nauczyciela dyplomowanego. Do kogo powinnam złożyć sprawozdanie z planu rozwoju zawodowego? Plan wcześniej składałam do mojej Pani dyrektor, gdyż byłam zwykłym nauczycielem. Teraz sytuacja jest inna.
Na ten temat pisaliśmy wielokrotnie, polecamy analizę ich szczegółowych treści. Niezbędna jest ocena planu rozwoju oraz sprawozdanie za okres odbywania stażu na stanowisku nauczyciela (popularnie zwana: oceną częściową). Sprawozdanie należało złożyć tuż po zakończeniu stażu (jako nauczyciel). Od czasu pełnienia tzw. p.o. dyrektora obowiązuje Panią inny rodzaj dokumentacji dotyczący rozwoju szkoły. Bowiem w przypadku nauczyciela, któremu powierzono stanowisko dyrektora szkoły, obowiązuje sprawozdanie z ostatnich lat pracy – na tym stanowisku - obejmujące w szczególności charakterystykę i rozwój kierowanej przez niego szkoły w tym okresie, z uwzględnieniemefektów kształcenia i wychowania, a także wyróżniającą ocenę pracy uzyskaną w okresie zajmowania stanowiska dyrektora szkoły. Oznacza to, że należy posiadać dokumentację obejmującą stanowisko nauczyciela oraz dyrektora – odpowiednio do okresów pracy.
Podstawa prawna: 1. Karta Nauczyciela ustawa z dnia 26.01.1982 r. (ze zm.), w szczególności Rozdział 3a; 2. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 1 marca 2013 r. w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Dzień dobry,
na moje pytanie: Czy w szkole niepublicznej możemy zajęcia z WDŻ realizować tylko np. w 5 i 8 klasie, jeśli godzinowo będzie się zgadzać?
powołali się Państwo na przepisy prawa dotyczące szkół publicznych. Jak to się tyczy szkół niepublicznych? W podstawie programowej nie ma podziału na klasy z WDŻ, tylko etapy edukacyjne. Jeśli w etapie edukacyjnym, w szkole niepublicznej, godziny się zgadzają, ale nie są prowadzone w każdym roku szkolnym, czy jest to wbrew przepisom?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy uczeń klasy III, który ma 90% nieobecności w szkole w ciągu roku szkolnego może być nieklasyfikowany do klasy IV? Proszę o wyjaśnienie i podanie podstawy prawnej.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Jak udzielić udzielić zaległego urlopu wypoczynkowego za 2020 r. w wymiarze 56 dni nauczycielce, która kończy urlop rodzicielski
18 maja 2021 r.?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Jak powinien wyglądać plan wspomagania przez dyrektora realizacji zadań z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej, o którym mowa w par.6 ust.6 rozporządzenia o pomocy psychologiczno-pedagogicznej (Dz.U. z dn. 25 sierpnia 2017r. poz.1591)
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy terapeuta (inny niż terapeuta pedagogiczny prowadzący zajęcia korekcyjno-kompensacyjne) np. terapeuta żywienia, terapeuta wzroku czy hipoterapeuta, terapeuta SI pracujący z dzieckiem objętym kształceniem specjalnym musi posiadać wykształcenie pedagogiczne?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe