Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jesteśmy szkołą publiczną dla dorosłych, jednocześnie jesteśmy jednostką szkolącą oświatową, która przeprowadza kursy płatne dla uczniów,urzędów pracy, indywidualne np. na wózek widłowy, kombajn. pedagogiczny dla rzemieślników itd. Jak wystawić fakturę czy notę, z jakim podatkiem, czy jesteśmy zwolnieni z VAT?
Zgodnie z art. 43 pkt 24, 26 i 29 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług, Dz. U. z 2016 r., poz. 710 zwolnione z podatku VAT są usługi w zakresie opieki nad dziećmi i młodzieżą wykonywane przez szkoły objęte systemem oświaty, a także przez jednostki objęte systemem oświaty w zakresie kształcenia i wychowania (np. przez szkoły dla dorosłych dla swoich uczniów) oraz usługi kształcenia zawodowego lub przekwalifikowania zawodowego pozostające w bezpośrednim związku z branżą lub zawodem oraz pozwalające na rozpoczęcie pracy zarobkowej w zakresie jakiego dotyczyło szkolenie lub rozwój umiejętności i kwalifikacji, które są niezbędne do wykonywanego zawodu (tu można zakwalifikować szkolenia indywidualne wymienione w pytaniu, czy związane z przekwalifikowaniem pracowników urzędów). Podmiot zwolniony z VAT ma obowiązem wystawienia faktury na żądanie kontrahenta zgłoszone w terminie 3 miesięcy, licząc od końca miesiąca, w którym wykonano usługę bądź otrzymano całość lub część zapłaty (art. 106b ust. 3 ustawy), zawierającą kwotę należności ogółem (bez wyodrębniania VAT) oraz przepis, na podstawie którego podatnik stosuje zwolnienie od podatku (odpowiedni punkt art. 43 ust. 1 ustawy) – zgodnie z wymogami art. 106e ustawy.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy prowadzenie w niepublicznej szkole podstawowej oddziału przedszkolnego wymaga wpisu do ewidencji działalności oświatowej? Czy wystarczy, że tę sprawę reguluje statut?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Mam w szkole ucznia, który posiada orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego z uwagi na niepełnosprawność intelektualną umiarkowanego stopnia.Orzeczenie to było wydane do ukończenia klasy VI szkoły podstawowej. W roku szkolnym 2018/2019 uczeń ukończył klasę VI. Czy uczeń musi być ponownie zbadany i mieć nowe orzeczenie?
Po rozmowach z poradnią dowiedziałam się, że to zależy od dyrektora, oni taki zapis w orzeczeniu mogą interpretować jako zakończenie nauki w szkole podstawowej, ponieważ przy wydawaniu orzeczenia szkoła podstawowa kończyła się na kasie VI.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o przedstawienie procedury zatrudnienia pedagoga wspomagającego dla ucznia klasy III z Zespołem Aspergera. Chodzi mi o rodzaj umowy, ilość godzin i czas trwania wspomagania. Dziecko ma wskazanie do ukończenia II etapu kształcenia.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Jak konkretnie ma być zapisany dzień w dzienniku przedszkolnym, czy ma byc podzielony na 3 częci ranek, południe, popołudnie czy tez na 5 częsci tak jak podaje nowa reforma.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Dzieci w wieku 6-lat miały w przedszkolu wykonywane bilanse zdrowia 6-latka. Czy w związku z cofnięciem obowiązku szkolnego dla tych dzieci zlikwidowano również obowiązek badania bilansowego w przedszkolu?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe