Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jeżeli nauczyciel był zatrudniony na czas określony np. z powodu organizacji szkoły, to w sytuacji kiedy zakończy się mu 3. umowa (33 miesiące) zatrudnienia, musi zostać zatrudniony na czas nieokreślony?
W samorządowej jednostce oświatowej zgodnie z art. 10 ust. 12 i 13 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2019 r., poz. 2215, okres zatrudnienia na podstawie umowy o pracę na czas określony zawartej w przypadku zaistnienia potrzeby wynikającej z organizacji nauczania, zgodnie z art. 10 ust. 7 KN, a także łączny okres zatrudnienia na podstawie tych umów między tymi samymi stronami stosunku pracy, nie może przekraczać 36 miesięcy. Do okresu zatrudnienia wynoszącego 36 miesięcy wlicza się ww. umowy o pracę na czas określony, zawarte na następujące po sobie okresy, o ile przerwa między rozwiązaniem poprzedniej a nawiązaniem kolejnej umowy o pracę nie przekroczyła 3 miesięcy. W samorządowej placówce na czas określony nauczyciel mógłby zostać zatrudniony na czwartą umowę na okres nie dłuższy niż 4 miesiące, a później już obowiązkowe będzie zatrudnienie na czas nieokreślony – art. 10 ust. 14 KN.
Z kolei w niesamorządowej placówce, gdy zostanie wyczerpany limit 3 umów lub 33 miesięcy terminowego zatrudnienia, zatrudnienie na czas określony albo nieokreślony jest uzależnione od sytuacji u danego pracodawcy. Jeżeli z obiektywnych przyczyn leżących po stronie pracodawcy nie ma dla nauczyciela wolnego stanowiska na czas nieokreślony to wyjątkowo można nauczyciela zatrudnić na kolejną umowę na czas określony (czwartą lub ponad 33 miesiace), ale w umowie o pracę należy wskazać powód takiego zatrudnienia oraz należy poinformować PIP – art. 251 § 4 pkt 4 i § 5, art. 29 § 11 KP.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy gmina musi się zgodzić na zatrudnienie w szkole podstawowej logopedy, jeśli są dzieci, które trzeba objąć zajęciami logopedycznymi? Ilu uczniów może być w grupie na tych 45 minutowych zajęciach ?
- Czy Inspektor ds. BHP zatrudniony w szkole może wnioskować do dyrektora szkoły o nałożenie kary finansowej na pracownika (nauczyciela lub pracownika oświaty) za nieprzestrzeganie przepisów BHP?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczycielowi zatrudnionemu na czas określony do 31 sierpnia 2016 roku będącemu już na emeryturze należy się nagroda jubileuszowa za 35 lat pracy, jeżeli umowa od 1 września nie będzie zawarta? Proszę o podstawę prawną.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jaka jest podstawa prawna do otrzymania nagrody jubileuszowej (30-lecie) dla pracownika niepedagogicznego, pracownik kuchni w przedszkolu państwowym?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel zatrudniony w szkole niepublicznej na czas zastępstwa (do 30.06.15) na podstawie umowy zlecenia może rozpocząć staż na stopień nauczyciela mianowanego? Uprzejmie proszę o podanie w odpowiedzi podstawy prawnej.
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe