Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Mam nauczyciela, który 7grudnia złożył wniosek o rozwiązanie umowy o pracę bez okresu wypowiedzenia z dniem 14.12 z powodów osobistych. W dniu 8.12 pismem za porozumieniem stron rozwiązałam z nim umowę o pracę z dniem 14.12 i w ten ostatni dzień po zakończeniu zajęć otrzymał ode mnie świadectwo pracy. W dniu 15.12 Kuratorium Oświaty przysłało mi faks z prośbą o udzielenie urlopu bezpłatnego dla tego nauczyciela, w związku z podjęciem pracy w KO jako wizytator, nic mi o tym wcześniej nie było wiadomo. Według mnie nie powinnam udzielić takiego urlopu bo ten nauczyciel nie jest już u mnie zatrudniony, czy dobrze rozumiem i czy powinnam napisać pismo z odpowiedzią do KO?
Nauczyciel całkiem niepotrzebnie wystąpił o rozwiązanie umowy o pracę. Na podstawie art. 17 ust. 2 Karty Nauczyciela, nauczyciele przechodzący do pracy w kuratoriach oświaty otrzymują urlop bezpłatny na czas zajmowania tych stanowisk.
W opisanej sytuacji należy odpowiedzieć na pismo z Kuratorium, wyjaśniając całą sprawę albo uwzględnić wniosek nauczyciela, który popełnił błąd występując o rozwiązanie umowy i uznać to rozwiązanie za nieskuteczne, a następnie udzielić urlopu bezpłatnego.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Proszę o odpowiedź na następujące pytanie: jakich nauczycieli dodatkowo musimy od stycznia 2016 r. zatrudnić w klasach, w których uczą się dzieci z orzeczeniami: - orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego z uwagi na autyzm (uczeń w normie intelektualnej); - orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego z uwagi na: niepełnosprawność sprzężoną: upośledzenie umysłowe w stopniu lekkim oraz afazję motoryczną; - orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego z uwagi na Zespół Aspergera (w normie intelektualnej); - orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego z uwagi na niepełnosprawność intelektualną w stopniu lekkim. W którym przypadku powinniśmy zatrudnić nauczyciela wspomagającego, a w którym wystarczy asystenta?
- Nauczycielka (emerytka) była zatrudniona na umowę o pracę od 10.02.14r. do 21.03.14r. w wymiarze 2/18, jak wyliczyć jej ekwiwalent za urlop wypoczynkowy? Za miesiąc będzie ponownie zatrudniona na 2 miesiące.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- 1. Nauczyciel przebywa na zwolnieniu lekarskim. Otrzymał pismo informujące o tym, że dyrektor nie ujął n-la w projekcie na rok 16/17 i że stosunek pracy rozwiąże się z końcem sierpnia. Czy to wymówienie jest skuteczne? Czy n-l musi odwołać się do sądu pracy?Nauczyciel jest 2 lata przed emeryturą. Czy obowiązuje go okres ochronny? Nauczyciel pracował w bibliotece. W projekcie organizacyjnym są umieszczone inne osoby na tych godzinach.; 2. Nauczyciel przebywa w stanie nieczynnym. Czy zwolnienie lekarskie przedłuża okres stanu nieczynnego?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Z uwagi na ograniczenie funkcjonowania szkół związane z COVID-19, również pracownicy niepedagogiczni częściowo objęci zostali systemem zadaniowego czasu pracy przebywając w wyznaczonych dniach w domu. Jak w ewidencji czasu pracy zapisać czas zadaniowy, który zwykle pracownik potwierdza podpisując listę?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Poproszę o interaktywny nowy wzór świadectwa pracy ważny od 2017r., po zmianach.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe