Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Mam nauczyciela, który jest zatrudniony przez mianowanie i uzupełnia etat w drugiej szkole w tej samej gminie (tzn. ma 10/18 w szkole macierzystej i 11/18 w drugiej szkole). Szkoła macierzysta, w której jest zatrudniony przez mianowanie ma być likwidowana z dniem 31.08.2019 r. Pomimo iż ten nauczyciel będzie zatrudniony w nowej szkole to nie będzie miał pełnego etatu, więc nie ma możliwości uzyskać umowy zatrudniającej przez mianowanie. W jaki sposób prawnie można nauczyciela w chwili obecnej przenieść tak, aby umowę przez mianowanie miał w drugiej szkole i uzupełniał etat w szkole, która powstanie?
Nauczyciela można przenieść za jego zgodą do drugiej szkoły na podstawie art. 18 Karty Nauczyciela przy jednoczesnym zobowiązaniu go do uzupełniania etatu w innej szkole. W związku z przygotowywaniem projektów organizacyjnych na nowy rok szkolny, jest na to najlepszy moment. Zarówno projekty organizacyjne, jak i kwestię przeniesienia oraz uzupełniania etatu w innej szkole należy uzgodnić z organem prowadzącym.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy osoba, która ukończyła studia podyplomowe edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną (oligofrenopedagogika), autyzmem oraz zespołem Aspergera (4 semestry) oraz studia podyplomowe w zakresie pedagogiki szkolnej i wczesnoszkolnej (3 semestry) , a wykształcenie wyższe z tytułem magistra uzyskała z kulturoznawstwa może pełnić rolę pedagoga specjalnego? Czy może pełnić rolę nauczyciela współorganizującego kształcenie? (szkoła niepubliczna na prawach publicznej)
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Witam. Czy główny księgowy może byc zatrudniony w jednostce budżetowej na umowę zlecenie?
- Czy w jednej szkole pracownik może mieć dwie umowy: 1/2 etatu nauczyciela świetlicy (KN) i 1/2 etatu pomocy nauczyciela dla ucznia z zespołem Aspergera (na podstawie KP)?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Jestem dyrektorem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, w którego skład wchodzą przedszkole, szkoła podstawowa i gimnazjum.
Przychodząc do pracy zostałam zatrudniona w szkole podstawowej jako nauczyciel wspomagający w pełnym wymiarze czasu pracy, następnie dostałam także 1/2 etatu pedagoga szkolnego w gimnazjum. Umowa w szkole podstawowej jest zawarta na czas nieokreślony, natomiast w gimnazjum dostawałam umowę na rok. Jenak Wójt w 2012 roku postanowił dać mi umowę na czas nieokreślony, także w gimnazjum. Od 1.09.2011 roku objęłam funkcję dyrektora Zespołu, który jest zwolniony z pensum.
Obecny Wójt stwierdził, że nie mogę dodatkowo pracować w gimnazjum i godziny pedagoga przekazałam innemu nauczycielowi, ale pojawił się problem co mają zrobić i jak rozwiązać ze mną umowę o pracę. Ja oczywiście nadal chcę być pedagogiem, prosiłam o przywrócenie pensum, ale 2 miesiące wakacji nie wystarczyły organowi prowadzącemu na podjęcie decyzji. Proszę mi doradzić. Czy władze gminy muszą dać mi trzymiesięczną odprawę, jak chcą mnie zwolnić? Jaką mam podstawę prawną?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel otrzymał od organu prowadzacego decyzję o uzupełnianiu pensum w innej szkole. W uzasadnieniu powołano się na art.22 ust. 2 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 roku - karta Nauczyciela, napisano też , że przedstawione stanowisko organu jest skuteczne bez wyrażenia przez nauczyciela zgody. Czy nauczyciel, który jako jeden z przedmiotowców, został oddelegowany do innej szkoły może prosić o uzasadnienie decyzji organu prowadzącego drogą pisemną, dlaczego to właśnie jego wybrali? Na jaki artykuł powinien powołać się nauczyciel? Proszę o podanie odpowiedniej podstawy prawnej.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe