Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Mam pytanie dotyczące awansu zawodowego na nauczyciela mianowanego. Wniosek o rozpoczęcie awansu został złożony z dniem 1 września 2016. od 1 września 2016 do 31 sierpnia 2017 pracowałam jako nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej od 1 września 2017 do momentu obecnego pracuję w tej samej placówce na stanowisku wicedyrektora przedszkola. Placówka jest placówką Publiczną prowadzoną przez osobę niebędącą jednostką samorządu terytorialnego. Jak wygląda procedura awansu w takim przypadku? Jakie dokumenty powinnam przygotować?
Staż nie został zakończony, co nastąpi 31 maja 2019 r., jeśli nie wystąpią okoliczności wpływające na jego przedłużenie - art. 9c ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2018 r., poz. 967 ze zm. W terminie 7 dni od dnia zakończenia stażu należy złożyć dyrektorowi szkoły sprawozdanie z realizacji planu rozwoju zawodowego, uwzględniające efekty jego realizacji - § 4 ust. 5 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 26 lipca 2018 r. w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli, Dz.U. z 2018 r., poz. 1574. Po uzyskaniu co najmniej dobrej oceny pracy za okres stażu należy do końca roku, w którym ta ocenia została uzyskana, złożyć wniosek do organu prowadzącego o wszczęcie postępowania egzaminacyjnego - art. 9d ust. 7 KN. Do wniosku należy załączyć: 1) kopie dokumentów potwierdzających posiadane kwalifikacje zawodowe i kopię aktu nadania tego stopnia, poświadczone przez dyrektora szkoły za zgodność z oryginałem; 2) zaświadczenie dyrektora szkoły o: wymiarze zatrudnienia nauczyciela oraz nauczanym przez niego przedmiocie lub rodzaju prowadzonych zajęć w dniu wydania zaświadczenia oraz w okresie odbywania stażu, ze wskazaniem wszystkich szkół, w których nauczyciel odbywał staż, a także dacie zatwierdzenia planu rozwoju zawodowego i dacie złożenia przez nauczyciela sprawozdania z realizacji tego planu; 3) kopię sprawozdania z realizacji planu rozwoju zawodowego poświadczoną przez dyrektora szkoły za zgodność z oryginałem; 4) kopię karty oceny pracy dokonanej po zakończeniu stażu, poświadczoną przez dyrektora szkoły za zgodność z oryginałem - § 9 ww. rozporządzenia.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Z nauczycielem stażystą została podpisana umowa o prace na okres jednego roku szkolnego w celu realizacji stażu na stopień nauczyciela kontraktowego. Nauczyciel złożył plan rozwoju zawodowego i został mu przydzielony opiekun stażu. Dyrektor wydał polecenie wypłaty jednorazowego dodatku dla stażysty w kwocie 1.000,00 zł w terminie do 30 września br. W dniu dzisiejszym nauczyciel poprosił o rozwiązanie umowy o pracę z dniem 6 października br (art 36 kp - 2 tyg.) Czy należy wycofać decyzję o wypłacie jednorazowego dodatku dla stażysty?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Jezeli nauczyciel odbył staż na stopień nauczyciela mianowanego w wymiarze 1 roku i 9 miesięcy to jakie obowiązują przepisy dot. oceny dorobku zawodowego?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka jest nauczycielem kontraktowym. Komisja na nauczyciela kontraktowego odbyła się 13.09.2019 r. (czyli niefortunny rok kiedy stażyści, którzy mieli odbywać staż 2 lata nagle kończyli go po 12 miesiącach). Przyśpieszyliśmy Komisję, aby nauczycielka po dwóch latach mogła rozpocząć kolejny staż na nauczyciela mianowanego.
I w tym momencie trochę się sytuacja skomplikowała. Zgodnie z art 9d. KN nauczyciel może rozpocząć staż po przepracowaniu co najmniej dwóch lat od dnia nadania poprzedniego stopnia awansu (13.09.2019) - czyli może rozpocząć staż 14.09.2021.
Nauczyciel rozpoczynający staż na kolejny stopień awansu powinien to uczynić z początkiem roku szkolnego, nie później niż 14 dni od dnia rozpoczęcia zajęć (14.09.2021 r.).
Czy ten nauczyciel rozpoczyna staż 14.09. aby zachować dwa lata od nadania stopnia poprzedniego? Czy w tym momencie opiekun stażu jest przydzielony od 14.09. i następuje wypłata jego wynagrodzenia proporcjonalnie w tym miesiącu? Czy staż się przesuwa o te dwa tygodnie i termin odbywania stażu to 14.09.2021 r. – 14.06.2024 r.?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel kontraktowy 03.09.2012 r. rozpoczął w szkole awans zawodowy na nauczyciela mianowanego. Złożył plan rozwoju zawodowego. Dnia 31.08.2013 r. rozwiązał umowę o pracę za porozumieniem stron. W nowej szkole kontynuuje awans. Jakie dokumenty powinien u nas złożyć, aby otrzymać cząstkową ocenę pracy? Dziękuję.
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel stażysta rozpoczął staż na stopień nauczyciela kontraktowego 01.09.2018 r., kończy go zatem 31.08.2019 r.według nowego przepisu. We wrześniu planowane jest postępowanie, możliwe jest jednak, że od września nauczyciel będzie przebywał na L4. Pytanie czy nauczyciel będący na L4 może przystąpić do postępowania kwalifikacyjnego na wyższy stopień awansu zawodowego?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe