Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Mam pytanie odnośnie urlopu dyrektora, który jest na zastępstwie. Jestem nauczycielem oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej. Od 1 września 2019 r. objęłam funkcję wz. dyrektora, który korzysta z urlopu zdrowotnego, jednocześnie na ten okres przejęłam kl. 2 (do przedszkola została zatrudniona inna pani). Do 31 czerwca 2020 r. pełnię wyżej wymienioną funkcję. Niestety nie dostałam karty urlopu i nie wiem ile urlopu mi się należy. Jestem świadoma, że prawo do urlopu nabywa się z dniem 1 stycznia.
Na podstawie art. 64 ust. 2a i ust. 5b ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2019 r., poz. 2215 nauczycielowi, który przez okres co najmniej 10 miesięcy pełni obowiązki kierownicze w zastępstwie nauczyciela, któremu powierzono stanowisko kierownicze, przysługuje prawo do urlopu wypoczynkowego w wymiarze 35 dni roboczych w czasie ustalonym w planie urlopów, a w przypadku rozpoczęcia lub zakończenia pełnienia funkcji w trakcie roku kalendarzowego wymiar ten wylicza się proporcjonalnie. W każdym roku urlop wylicza się odrębnie. W 2019 r. przysługuje w wymiarze: 4/12 * 35 = 11,67 dni, jeśli przed objęciem stanowiska kierowniczego nie został wykorzystany urlop w wymiarze 35 dni. W 2020 r. urlop przysługuje na stanowisku kierowniczym w wymiarze: 6/12 * 35 = 17,5 dnia, w zaokrągleniu 18 dni (art. 1552a § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy, Dz. U. z 2019 r., poz. 1040 ze zm.).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Zwracam się z prośbą o podanie wzoru umowy na zajęcia prowadzone przez nauczyciela w ramach wolontariatu. Czy taka umowa jest konieczna i jak ma wyglądać. Nauczyciel ma pełen etat, prowadzi dwie godziny w ramach art.42 KN i oprócz tego jeszcze jedną godzinę zajęć, która jest właśnie wolontariatem.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Sprzątaczka ma obciążenie komornicze. Przebywa na długotrwałym zwolnieniu lekarskim. Czy w takim wypadku kwota wypłacana pracownikowi może być niższa niż 1460 zł brutto, jeśli osiągnął większe wynagrodzenie niż kwota gwarantowana? Czy od kwoty gwarantowanej (1460 zł) potrąca się 20% chorobowego pracownikowi? Czy te 20% mniej dostaje komornik?
- Czy od 1 września 2020 r. nauczyciel (bez stopnia awansu zawodowego) posiadający licencjat w zakresie filologii angielskiej oraz przygotowanie pedagogiczne, będzie mógł pracować jako nauczyciel języka angielskiego w szkole podstawowej i w przedszkolu? Czy od 1 września 2020 r. od wszystkich nauczycieli przedmiotów ogólnokształcących, pedagogów specjalnych, itp. wymagane będzie wykształcenie na poziomie studiów II stopnia (magisterskich)?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Witam! Mam zapytanie, jak wygląda procedura ograniczenia etatu nauczyciela dyplomowanego zatrudnionego na zasadzie mianowania, który do tej pory miał pełny etat. Od września godzin na pełny etat nie będzie. Bardzo proszę o wzory pism. Dziękuję.
- Proszę o rozstrzygnięcie kwestii dotyczącej wysokości odprawy pośmiertnej zmarłego 03.05.19 r. dyrektora szkoły podstawowej, która jest uzależniona od okresu zatrudnienia u pracodawcy. W poprzednim świadectwie pracy wystawionym przez Urząd Miejski 31.08.2015 r., gdy Pani dyrektor przechodziła ze stanowiska dyrektora szkoły podstawowej na stanowisko dyrektora gimnazjum ma wyszczególnione okresy:
- 01.09.1986 - 31.08.1990 - Szkoła Podstawowa X
- 01.09.1990 - 31.08.2015 - Szkoła Podstawowa Y (ta sama JST), w tym okresie od 2007 r. pełniła tam funkcję dyrektora, a pracodawcą był wówczas Urząd Gminy. Stosunek pracy ustał w wyniku rozwiązania na wniosek pracownika w związku z przejściem na stanowisko dyrektora gimnazjum w tej samej jednostce samorządu terytorialnego od 01.09.2015 r., Pracodawcą był burmistrz tej samej JST.
Wysokość odprawy pośmiertnej powinna wynosić jednomiesięczne, trzymiesięczne czy sześciomiesięczne wynagrodzenie?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe