Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Witam! Mam zapytanie, jak wygląda procedura ograniczenia etatu nauczyciela dyplomowanego zatrudnionego na zasadzie mianowania, który do tej pory miał pełny etat. Od września godzin na pełny etat nie będzie. Bardzo proszę o wzory pism. Dziękuję.
Procedura ograniczenia etatu nauczycielowi zatrudnionemu przez mianowanie zawarta jest w przepisach Karty Nauczyciela - art. 20 - 22.
Wypowiedzenie składa się na 3 miesiące przed zakończeniem roku szkolnego, czyli pod koniec maja (dotyczy jedynie placowek feryjnych). W tym trybie ograniczyć można zatrudnienie jedynie do 1/2 etatu oraz za zgodą nauczyciela.
Jeżeli nauczyciel nie wyrazi zgody na ograniczenie zatrudnienia, rozwiązuje się z nim stosunek pracy na podst. art. 20 KN, tj. wręcza się nauczycielowi wypowiedzenie stosunku pracy.
Przykład pisma zmniejszającego wymiar etatu dostepny jest w zakładce Kadry w oświacie, czas pracy.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
-
Zmniejszenie wymiaru czasu pracy
Liczba stron w dokumencie: 0
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy po upływie dwóch miesięcy przebywania w stanie nieczynnyn nauczyciel może go wypowiedzieć/rozwiązać bez szkody finansowej?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka od dnia 06.02.14 do 01.06.14 przebywała na zwolnieniu lekarskim ciążowym. Od 02.06.2014 do 01.06.2015 przebywa na urlopie macierzyńskim. W związku z tym nie wykorzystała urlopu wypoczynkowego w roku szkolnym 2013/2014 więc przysługuje jej 56 dni urlopu uzupełniającego - z czego w czerwcu br. wykorzysta 29 dni. Co z pozostałą częścią za 2014 i okresem ferii w 2015, jeżeli szkoła zostanie zlikwidowana z dniem 31.08.2015r.?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Od dwóch lat pełnię obowiązki wicedyrektora w zespole szkolno-przedszkolnym, do końca sierpnia 2025 roku. Od dnia 1 lutego 2023 r. dyrektor zespołu korzysta z urlopu bezpłatnego, a organ prowadzący powierzył mi pełnienie obowiązków dyrektora od dnia 1 lutego do 31 listopada 2023 r. Czy organ prowadzący słusznie uznał, że w związku z pełnieniem nowej funkcji, po konkursie na dyrektora nie będę pełnić dalej funkcji wicedyrektora? Nikt z tej funkcji mnie nie odwołał. Dodatkowo pojawia się jeszcze kwestia dotycząca ilości oddziałów w przyszłym roku, mamy ich tylko 11. Ponadto pełnię obowiązki dyrektora, a moje wynagrodzenie nie uległo zmianie, czy nie powinnam mieć podwyższonego wynagrodzenia za powierzoną funkcję?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel kontraktowy pracował rok w przedszkolu i rok w szkole czy należny uznać, że przepracował 2 lata w szkole. Co jeżeli miał 3 lata przerwy w pracy lub przebywał na urlopie?
- Czy w jednej szkole pracownik może mieć dwie umowy: 1/2 etatu nauczyciela świetlicy (KN) i 1/2 etatu pomocy nauczyciela dla ucznia z zespołem Aspergera (na podstawie KP)?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe