Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Mamy potrzebę wprowadzenia rehabilitacji ruchowej szkole specjalnej. Jakie kwalifikacje powinien mieć nauczyciel rehabilitacji. Jakie standardy powinien spełniać gabinet rehabilitacji ruchowej. i jego wyposażenie?
Jeżeli szkoła zamierza zatrudnić nauczyciela rehabilitacji, to musi posiadać on, oprócz kwalifikacji do prowadzenia rehabilitacji ruchowej, tak jak każdy nauczyciel - przygotowanie pedagogiczne. W zależności od rodzaju niepełnosprawności uczniów, z którymi ma prowadzić zajęcia, nauczyciel taki musi spełniać wymogi ROZPORZĄDZENIA MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 12 marca 2009 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli (...), tj.:
- w szkołach specjalnych dla dzieci i młodzieży z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym, szkołach specjalnych przysposabiających do pracy dla uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz dla uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi - dodatkowo kwalifikacje z oligofrenopedagogiki,
- w szkołach specjalnych dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami niewymienionymi powyżej - dodatkowo:
Odnośnie wyposażenia gabinetu rehabilitacji ruchowej, trudno mówić o ogólnych warunkach. Powinien on być wyposażony w sprzęt odpowiedni dla rodzaju i metod prowadzonych zajęć, które zależeć będą od rodzaju niepełnosprawności uczniów i ich potrzeb w tym zakresie.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Dzień dobry. Czy dyrektor szkoły dla młodzieży kształcącej w technikum i branżowej szkole I stopnia może powierzyć funkcję kierownika warsztatów nauczycielowi kontraktowemu uczącemu w niepełnym wymiarze godzin BHP. Dziękuję.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka z rozrusznikiem serca ze względu na stan zdrowia chce od 1.09.2019r pracować na pół etatu. Mam dla niej godziny zgodnie z kwalifikacjami w szkole i przedszkolu (jesteśmy zespołem szkolno - przedszkolnym). Nauczycielka ma 54 lata, chce być aktywna zawodowo, ale nie na pełny etat.
Jak zgodnie z prawem rozwiązać ten problem?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel wygaszanego gimnazjum zakończy pracę 31 sierpnia 2019 r. Kiedy należy wystawić mu świadectwo pracy, skoro 31 sierpnia przypada w sobotę? Czy można to zrobić w piątek 30 sierpnia?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Dyrektor podpisał umowę o pracę z konserwatorem od 1.09.2019 r. do 31.08.2020 r. Pracownik ten od 1.11.2019 r. do 30.11.2019 r. korzystał z urlopu bezpłatnego. Pracownik ten ukończył tylko szkołę podstawową i ma jedno świadectwo pracy na okres: 12.09.2016 r. do 31.01.2017 r. Ile przysługuje urlopu wypoczynkowego za rok 2020 temu pracownikowi?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczycielowi, który korzystał z urlopu zdrowotnego od 10 września do 10 sierpnia należy się po powrocie urlop wypoczynkowy? Jeżeli tak to w jakim wymiarze?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe