Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Na podstawie jakiego rozporządzenia dokonuję klasyfikacji uczniów szkoły podstawowej i III gimnazjum za I semestr
Zgodnie z art. 127 ust. 3 oraz art. 129 ust. 9 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 60 z późn. zm.) do dotychczasowych gimnazjów oraz klas dotychczasowego gimnazjum funkcjonujących w szkołach stosuje się przepisy dotychczasowe.
W przypadku warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy będą stosowanie przepisy rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 10 czerwca 2015 r. w sprawie szczegółowych warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy w szkołach publicznych (Dz. U. poz. 843 z późn. zm.), np. dotyczące realizacji projektu edukacyjnego [§ 8], uwzględnianie udziału ucznia gimnazjum w projekcie edukacyjnym w kryteriach oceniania zachowania jak i regulacji opisanych w rozdziale 4 tego rozporządzenia.
https://kuratorium.krakow.pl/szczegolowe-warunki-i-sposob-oceniania-klasyfikowania-i-promowania-uczniow-w-szkolach-publicznych-dla-dzieci-i-mlodziezy-oraz-sluchaczy-w-szkolach-publicznych-dla-doroslych/
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Dzień dobry, bardzo proszę o podanie listy procedur i regulaminów (z podaniem podstawy prawnej), jakie szkoła podstawowa ma obowiązek posiadać w swojej dokumentacji. Dziękuję.
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel pracuje w 2 szkołach. W pierwszej jest wychowawcą. W nowym roku dyrektor chce przydzielić wychowawstwo w 2 szkole (informacja dla nauczyciela o przydziale wychowawstwa była w projekcie organizacyjnym). Nauczyciel na piśmie odmówił wzięcia wychowawstwa. Czy nauczyciel miał prawo odmówić przyjęcia wychowawstwa. Czy dyrektor 2 szkoły może nakazać przyjęcia wychowawstwa?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Na mocy rozporządzenia wprowadzono zasady prowadzenia nauczania na odległość i stworzono możliwość oceniania i klasyfikowania uczniów. Nowe przepisy będą obowiązywały od 25 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r. Czy są konkretne propozycje wprowadzenia takich zasad?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Uczeń podczas wystawiania ocen śródrocznych, otrzymał ocenę "nieklasyfikowany". Taka też została wpisana do e-dziennika. Jednak kilka dni po tym zabrał dokumenty ze szkoły. I na Radzie Klasyfikacyjnej nie figurował już jako uczeń i nie podlegał klasyfikacji. Jednak przy skreślonym nazwisku ucznia w e-dzienniku ocena śródroczna się wyświetla. Czy nauczyciel powinien zmienić ten zapis w e-dzienniku podczas rady klasyfikacyjnej, np. wpisując poziomą kreskę, czy też ta ocena wystawiona może pozostać w e- dzienniku?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Czy w gimnazjum jako dokument regulujący pracę szkoły mamy mieć Szkolny Program Wychowawczy i Szkolny Program Profilaktyki, czy mają one stanowić już tylko jeden dokument?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe