Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nasza nauczycielka od 29.06.2016 r. do 10.09.2016 r. była na zwolnieniu lekarskim (ciąża); 11.09.2016r urodziła dziecko i przebywała na urlopie macierzyńskim do 01.08.2017 r. Od 02.08.2017 powróciła do pracy bardzo proszę o odpowiedź ile należy się nauczycielce urlopu uzupełniającego i do kiedy może go wykorzystać?
Zakładając, że nauczycielka korzystała z urlopu podczas ferii zimowych w 2016 roku, przysługuje jej za 2016 rok 6 tygodni urlopu uzupełniającego (ogólna pula to 8 tygodni, a 2 wykorzystała).
W 2017 roku wykorzystała 4 tygodnie i 5 dni urlopu wypoczynkowego, zatem należą jej się 3 tygodnie i 2 dni urlopu uzupełniającego.
Zgodnie z art. 66 ust. 1 Karty Nauczyciela, urlop uzupełniający przysługuje w trakcie roku szkolnego. W bieżącym roku szkolnym nauczycielka powinna wykorzystać więc zaległe urlopy w terminie ustalonym z dyrektorem szkoły.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel mianowany był niezdolny do pracy przez okres 182 dni, potem otrzymał świadczenie rehabilitacyjne na okres 3 m-cy do 25.05.2019 r. Chcemy rozwiązać stosunek pracy. Czy stwierdzamy rozwiązanie stosunku pracy z dniem 31.05.2019 na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 2.? Czy musimy wysłać pracownika na badania do medycyny pracy i od tego uzależnić dalszą decyzję?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Spotkałam się ze stanowiskiem ZUS, że dyrektor szkoły (publicznej, z obniżonym pensum, zatrudniony na stanowisku nauczyciela), aby uzyskać prawo do emerytury z KN art.88 (25 lat pracy w tym 20 w szkolnictwie specjalnym wypracowane do 2008 roku) musi realizować pensum w wymiarze 1/2 etatu czyli 9 godzin. Proszę o wyjaśnienie, czy opinia ZUS jest zgodna z przepisami.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Chcemy ponownie zatrudnić nauczycielkę, która pracowała w naszej szkole od 1 listopada 2021 r. do 24 czerwca 2022 r. Podobnie jak poprzednio chcemy ją zatrudnić ponownie od 1 września 2022 r. jako nauczyciela wspomagającego, chcielibyśmy, aby już u nas została. Na jaką umowę zatrudniamy tego nauczyciela, w związku z planowanymi zmianami odnośnie systemu awansu zawodowego i eliminacji stanowiska stażysty? Czy wypłacamy mu dodatek na start? Co z nauczycielami kontraktowymi – czy należy zmienić im umowy?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Witam serdecznie.
Jedna z nauczycielek jest zatrudniona w niepełnym wymiarze gadzin (szkoła podstawowa), ponadto pracuje w szkole średniej (też niepełny wymiar). W ramach programu LEONARDO wyjeżdża ze szkołą średnią na dwa tygodnie za granicę. Co z pracą w szkole podstawowej? Jak rozliczyć czy zakwalifikować jej nieobecność?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy dyrektor szkoły, który otrzymał skierowanie na leczenie uzdrowiskowe w listopadzie 2017 r. do realizacji w lutym w 2018 r. może ubiegać się o przyznanie urlopu dla poratowania zdrowia wg. nowych zasad tj. obowiązujących od 01.01.2018 r.?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe