Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nasza nauczycielka przebywa na zwolnieniu lekarskim od 25.06.16 do 01.07.16 , od 18.07.16 do 31.08.16. Ile dni urlopu uzupełniającego należy się w/w nauczycielce?
Ustalając wymiar ewentualnego urlopu uzupełniajacego, w pierwszej kolejności należy obliczyć urlop wykorzystany przez nauczyciela. Wykorzystanie 8 tygodni urlopu powoduje, ze nauczyciel nie nabywa prawa do urlopu uzpełniajcego.
W lipcu nauczycielka wykorzystała 2 tygodnie i 2 dni urlopu. Zakładam, że również podaczas ferii zimowych - 2 tygodnie. Łącznie nauczycielka wykorzystała więc 4 tygodnie i 2 dni urlopu (30 dni), zatem urlop uzupełniajcy przysługiwać jej będzie w wymiarze 26 dni.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy osoba, która ma wykształcenie: UJ w Krakowie, kierunek Pedagogika, specjalność Pedagogika szkolna, studia II stopnia magisterskie; UP w Krakowie, studia podyplomowe w zakresie edukacji wczesnoszkolnej z elementami logopedii ma uprawnienia do pracy w przedszkolu?
- Za miesiąc nauczycielka zatrudniona w pełnym wymiarze przechodzi na urlop macierzyński. Na jej miejsce chciałabym przenieść nauczyciela zatrudnionego już na 0,5 etatu. Czy powinnam podpisać z nim drugą umowę na czas zastępstwa (1/2 etatu) czy zwiększyć wymiar zatrudnienia na ten czas?
- Placówka niepubliczna, ośrodek rewalidacyjno-wychowawczy: czy zastępca dyrektora ds. edukacji, który prowadzi również zajęcia edukacyjne zgodnie z planem powinien mieć wpisane w umowie, że jest zastępcą dyrektora ds. edukacji i nauczycielem? Czy wystarczy tylko zastępca dyrektora ds. edukacji?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy w internacie działającym przy szkole ponadgimnazjalnej może pracować osoba jako nauczyciel-wychowawca, która ukończyła:
1. studia mgr na kierunku: pedagogika w zakresie pedagogiki resocjalizacyjnej specjalność nauczycielska,; 2. studia mgr na kierunku wychowanie techniczne, świadectwo ukończenia kursu kwalifikacyjnego do pracy opiekuńczo-wychowawczej (270-godzinny kurs kwalifikacyjny z pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej).
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel był zatrudniony na umowę o pracę na czas nieokreślony ponieważ nie posiadał kwalifikacji. Obecnie posiada pełne kwalifikacje.W jaki sposób przekształcić mu umowę by był zatrudniony przez mianowanie. Proszę podanie podstawy prawnej.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe