Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel dyplomowany zatrudniony od 1 września 2022r. na czas określony w dniu 13 października 2022r. złożył wypowiedzenie. Czy nabył prawa do urlopu wypoczynkowego?
Tak. Zgodnie z art. 64 ust. 1 ustawy z dba 26 stycznia 1982r. Karta Nauczyciela (Dz. U. Z 2021r. poz. 1762) nauczycielowi zatrudnionemu w szkole, w której organizacji pracy przewidziano ferie przysługuje urlop wypoczynkowy w wymiarze odpowiadającym okresowi ferii i w czasie ich trwania. Zgodnie z art. 66 ust. 2 KN w razie niewykorzystania przysługującego urlopu wypoczynkowego z powodu rozwiązania lub wygaśnięcia stosunku pracy, powołania do zasadniczej służby wojskowej albo do odbywania zastępczo obowiązku tej służby, do okresowej służby wojskowej lub do odbywania długotrwałego przeszkolenia wojskowego – nauczycielowi zatrudnionemu w szkole feryjnej przysługuje ekwiwalent pieniężny za okres niewykorzystanego urlopu, nie więcej jednak niż za 8 tygodni. Wymiar urlopu przysługującego nauczycielowi zatrudnionemu na czas krótszy niż 10 miesięcy oblicza się mnożąc ilość przepracowanych miesięcy razy 5,6 dnia. Niepełne dni urlopu zaokrągla się w górę, a niepełny kalendarzowy miesiąc pracy zaokrągla się w górę do pełnego miesiąca. Nauczyciel, o którym mowa w pytaniu zatrudniony był w danym roku szkolnym przez 2 miesiące, wobec tego ma prawo do ekwiwalentu za 2x 5,6 dnia, czyli za 12 dni.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy w jednej klasie (bez podziału na grupy) może uczyć dwóch nauczycieli (konkretnie chodzi o wychowanie fizyczne w kształceniu zintegrowanym)?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Dla dzieci z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego (pierwsze ze względu na autyzm, drugie ze względu na autyzm z z zespołem Aspergera) chcę zatrudnić w przedszkolu nauczyciela wspomagającego. Proszę o podanie podstawy prawnej, liczby przysługujących godzin oraz kwalifikacji, jakie powinien mieć taki nauczyciel. Mam trzy pracujące w przedszkolu nauczycielki- jedna skończyła oligofrenopedagogikę z terapią pedagogiczną, druga edukację i rewalidację osób z autyzmem i zespołem Aspergera, a trzecia edukację i rehabilitację osób z niepełnosprawnością intelektualną (oligofrenopedagogika). Czy wszystkie mogą być nauczycielem wspomagającym?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Kto może odroczyć dziecko 6-letnie od obowiązku szkolnego (ur.2009r.) dyrektor przedszkola z sąsiedniej miejscowości, do którego uczęszcza dziecko (nie mieszka), czy dyrektor obwodowej szkoły w miejscowości, w której zamieszkuje?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Ile powinny trwać zajęcia rewalidacyjne w szkole podstawowej ogólnodostępnej?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Ile czasu należy przeznaczyć na realizację podstawy programowej wychowania przedszkolnego od roku szkolnego 2017/2018 (wrzesień), poprzednio było 5 godzin, obecnie po zmianie przepisów trudno jest wyczytać ile będzie od września, z jakich aktów prawnych to wynika ?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe