Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Okazało się, ze na dzień 31 sierpnia będzie o 1 klasę mniej w edukacji wczesnoszkolnej (wielu uczniów odroczono), stan na dzień 07 sierpnia . Wszyscy nauczyciele są zatrudnieni na podstawie mianowania. Czy można ich zwolnić za trzymiesięcznym wypowiedzeniem?
W chwili obecnej nie ma już możliwości zwolnienia któregokolwiek nauczyciela na podstawie art. 20 karty nauczyciela, tj. z przyczyn organizacyjnych. Trzymiesieczne wypowiedzenie musi konczyc sie w sierpniu, więc powinno było zostać wręczone nauczycielowi w maju. Ten sam przepis w ust. 5 przewiduje możliwość skrócenia wypowiedzenia do 1 miesiąca w takich właśnie przypadkach, jak w opisany w pytaniu, jednak zwolnienie musi nastąpić również z końcem roku szkolnego. Wypowiedzenie zatem należało złożyć w lipcu.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- W regulaminie ZFŚS mamy napisane, iż wczasy pod gruszą są wypłacane jeżeli pracownik wykorzystał 10 dni w ciągu na wypoczynek. Rozumiem, że jeśli 10 dni zostało wykorzystanych w trakcie roku w różnych odstępach czasu to takiemu pracownikowi nie należy się wypłata świadczenia? Dodatkowo chciałam się dowiedzieć jak jest z zatrudnieniem na niepełny etat. Pracownica zatrudniona jest na 6/40 etatu. W ciągu roku ma do wykorzystania 4 dni urlopu (32 h). Wiadomo, że nie ma możliwości wykorzystania 10 dni urlopu w ciągu. Czy należy jej wypłacić wczasy pod gruszą? Jeśli tak to proporcjonalnie?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczycielce można zaliczyć do stażu pracy zasiłek macierzyński, jeżeli miała przedłużoną umowę o pracę na czas określony do dnia porodu?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczycielowi, który korzystał z urlopu zdrowotnego od 10 września do 10 sierpnia należy się po powrocie urlop wypoczynkowy? Jeżeli tak to w jakim wymiarze?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczycielowi, który ma u nas drugą umowę należy wypłacić wysługę? Zaznaczam, że nasza szkoła nie jest jego podstawowym miejscem pracy.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy data urlopu zdrowotnego zawarta w orzeczeniu wydanym w trybie odwoławczym o potrzebie udzielenia urlopu zdrowotnego jest ostateczna? Nauczyciel od 01.10 do 02.11.2013 ma wystawione zwolnienie lekarskie i jednocześnie w dniu 15.10 wydano w trybie odwoławczym orzeczenie o potrzebie przebywania na urlopie zdrowotnym od dnia 01.10.2013 do 31.08.2013.
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe