Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel ma przydzielone godziny ponadwymiarowe z rewalidacji, uczeń przez miesiąc będzie przebywał w szpitalu,w tym czasie nauczyciel pozostaje w gotowości do pracy. Czy w związku z tym zgodnie z art.80 i 81 Kp należy wypłacić wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe?
Sąd Najwyższy w uchwale z dnia 6 sierpnia 1987 r., III PZP 29/87, OSNC 1989, nr 1, poz. 9 stwierdził, że nauczyciel prowadzący indywidualne lekcje w ramach godzin ponadwymiarowych przydzielonych mu w planie organizacyjnym szkoły zachowuje prawo do wynagrodzenia za nieodbyte godziny ponadwymiarowe z powodu choroby ucznia także wtedy, gdy zostanie poinformowany o przyczynie uniemożliwiającej odbycie lekcji (art. 35 ust. 3 KN w zw. z art. 80 i art. 81 § 1 KP). Nauczyciel będzie uprawniony do wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe niezrealizowane z powodu pobytu ucznia w szpitalu.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Woźna od 11 stycznia 2022 r. do 5 stycznia 2023 r. przebywa na świadczeniu rehabilitacyjnym. Czy okres ten powinien być zaliczony do pracowniczego stażu pracy? Jaka jest podstawa prawna?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy w przypadku, kiedy nauczyciel otrzymuje od lekarza profilaktyka zaświadczenie o zdolności do pracy z adnotacją, że np. nie może pełnić dyżurów, możliwe jest w ogóle dopuszczenie nauczyciela do pracy skoro nie może wykonywać jednego ze swoich podstawowych obowiązków?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Od września 2018 r.u nas w Przedszkolu będzie zatrudniony nauczyciel, który jest równocześnie zatrudniony w innej szkole. Dostarczył do nas świadectwo pracy z innego zakładu ( 7 lat pracy). W jakiej wysokości należy obliczyć jego wysługę lat w naszej placówce?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Pracuję w placówce feryjnej na stanowisku wicedyrektora. W okresie ferii zimowych przebywałam na zwolnieniu lekarskim (pobyt w szpitalu). W czasie wakacji miałam 5 tyg. wolnego (2 tyg.w lipcu i 3 tyg.w sierpniu) pozostałe dni na polecenie dyrektora (ustne) spędziłam w pracy. Okres urlopowy minął, więc mam pytanie: 1.Czy należy mi się urlop uzupełniający za ferie zimowe? (2 tyg.) 2.Czy muszę pracować w wakacje skoro jest to mój urlop?
- Mam pytanie dotyczące urlopu nauczyciela. Udzieliłam nauczycielce urlopu zdrowotnego od 01.03.2017 do 31.08.2017. Mam pytanie czy nauczycielce należy się urlop wypoczynkowy za rok 2017 - cały czy w części?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe