Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel początkujący został zatrudniony 2 maja 2022r. Kiedy kończy się 2 rok odbywania przygotowania do zawodu? Czy 1 maja 2024 czy 2 maja 2024?
Odbywanie przygotowania do zawodu jest zagadnieniem dotyczących stosunku pracy nauczyciela, a w prawie pracy terminy są liczone według potocznych reguł, w tym termin upływa w dniu bezpośrednio poprzedzającym dzień, który datą odpowiada dniowi, w którym rozpoczął się bieg terminu (wyrok Sądu Najwyższego z 19.12.1996 r., I PKN 47/96). Drugi rok przygotowania do zawodu rozpoczętego 2.05.2022 r. zakończy się 1.05.2024 r.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Od 1 września 2019 r. nauczycielka z kwalifikacjami będzie zatrudniona na zastępstwo za nieobecnego nauczyciela. Zatrudnienie będzie trwało do końca roku szkolnego 2019/2020.Czy w tym czasie może odbyć staż na nauczyciela kontraktowego skoro zatrudnienie będzie trwało dłużej niż 9 miesięcy? Czy należy jej się zasiłek na zagospodarowanie w wysokości 1000 zł? Jest to jej pierwsza praca w zawodzie nauczyciela, ale nie pierwsza jako pracownika (staż w pracy w innym zawodzie wynosi 10 lat).
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Witam
Prowadzę niepubliczne przedszkole, czy zatrudniona na pełen etat na czas nieokreślony nauczycielka która ma mgr i ma wychowanie przedszkolne musi zrobić awans na nauczyciela mianowanego ? Jeżeli tak to jakie są wymogi czasowe i czy mentorem może być osoba, która jest mgr, skończyła nauczanie początkowe i jest dyplomowanym nauczycielem?
Pzdr ES
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- A co jeśli dyrektor niepublicznego przedszkola w ciągu 2 lat i 9 miesięcy, tylko przez rok był psychologiem (o czym świadczą zapisy w dzienniku), to czy mógł być opoiekunem nauczyciela starającego się o stopień awansu na nauczyciela mianowanego?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel kontraktowy 03.09.2012 r. rozpoczął w szkole awans zawodowy na nauczyciela mianowanego. Złożył plan rozwoju zawodowego. Dnia 31.08.2013 r. rozwiązał umowę o pracę za porozumieniem stron. W nowej szkole kontynuuje awans. Jakie dokumenty powinien u nas złożyć, aby otrzymać cząstkową ocenę pracy? Dziękuję.
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel przedszkola (stopień kontraktowego uzyskał w lipcu 2020 r.) rozpoczął staż na stopień nauczyciela mianowanego z dniem 1 września 2022 r., a więc „na starych zasadach”. Plan rozwoju zatwierdzony został we wrześniu 2022 r. Staż terminowo powinien się zakończyć 31 maja 2024 r., ale, nauczyciel od 9 października 2023 r. przebywa na zwolnieniu lekarskim. Niestety, nie można określić kiedy to nauczyciel wróci do pracy. Zwolnienia są wystawiane co 3-4 tygodnie. Czy w związku z tym okres stażu ulegnie przedłużeniu o czas przebywania na L4? Czy też zakładając półroczną przerwę w odbywaniu stażu nastąpi przerwanie tego stażu?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe