Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel pracujący w szkole odszedł ze szkoły i z dniem 1 sierpnia rozpoczął pracę w przedszkolu. Ile obecnie urlopu przysługuje nauczycielowi w przedszkolu?
Na podstawie art. 1551 kodeksu pracy, w roku kalendarzowym, w którym ustaje stosunek pracy z pracownikiem uprawnionym do kolejnego urlopu, pracownikowi przysługuje urlop:
Pracownikowi, który przed ustaniem stosunku pracy w ciągu roku kalendarzowego wykorzystał urlop w wymiarze wyższym niż wynikający z pkt 1, przysługuje u kolejnego pracodawcy urlop w odpowiednio niższym wymiarze; łączny wymiar urlopu w roku kalendarzowym nie może być jednak niższy niż wynikający z okresu przepracowanego w tym roku u wszystkich pracodawców.
W opisanym przypadku, nauczyciel zatrudniony od 01.08.2018 w przedszkolu w pełnym wymiarze, nabywa prawo do urlopu proporcjonalnego - 35/12 * 5 m-cy = 15 dni. Za okres zatrudnienia w szkole nabył prawo do urlopu za 7 miesięcy 2018 roku - 56/12 * 7 m-cy = 33 dni. W sumie w roku kalendarzowym przysługuje mu więc 48 dni urlopu. Jeżeli w okresie ferii zimowych i wakacji (ostatni tydzień czerwca i cały lipiec), nauczyciel wykorzystał więcej niż 48 dni urlopu, to w przedszkolu już urlop nie będzie przysługiwał.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Proszę o informację, czy nauczycielom placówki nieferyjnej przebywającym na urlopie dla poratowania zdrowia przysługuje urlop za 2015 rok: 1) urlop od 1.XI. 2014 r. do 31.X.2015 r. 2) urlop od 02.01. do 31.12.2015 r. Czy zawieszenie nauczyciela w obowiązkach - komisja dyscyplinarna (przywrócenie do pracy po 3 miesiącach - umorzenie)ma wpływ na wymiar urlopu wypoczynkowego za 2015 rok?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel, który pracuje w szkole na stanowisku n-la techniki - pełen etat może zostać zatrudniony na umowę zlecenia na stanowisku bhp-owca ??
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy po 1 stycznia 2018r wynagrodzenie dyrektora placówki niepublicznej bez uprawnień szkoły publicznej jest uzależnione od kwoty bazowej jaka przysługuje nauczycielowi dyplomowanemu?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Pracownica obecnie jest na urlopie rodzicielskim do 31 października 2023 r. Zawnioskowała o udzielenie urlopu wychowawczego od 1 listopada do 30 kwietnia 2024 r. Ma jeszcze zaległy urlop za 2022 rok. Czy mam pracownicy udzielić urlop wychowawczy tak, jak we wniosku, a zaległy urlop udzielić po urlopie wychowawczym, czy najpierw musi wykorzystać zaległy urlop z 2022 r. i po nim udzielam urlopu wychowawczego?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jak wyliczyć urlop nauczycielowi zatrudnionemu w naszej placówce od 14.09.1984 roku który będzie pracował w naszej placówce do 30 czerwca 2020 roku ponieważ odchodzi na emeryturę.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe