Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel pracuje w placówce nieferyjnej. W lutym odchodzi na emeryturę. Jak należy policzyć urlop wypoczynkowy: od września 2022 do lutego 2023 r., czy od stycznia 2022 r. do grudnia 2022 r. i potem od stycznia 2023 do lutego 2023 r.?
Nauczyciel placówki nieferyjnej ma liczony urlop wypoczynkowy proporcjonalnie do okresu zatrudnienia w danym roku kalendarzowym. Jeśli w roku 2022 nie wykorzystał całego przysługującego mu urlopu należy mu go udzielić albo wypłacić za ten okres ekwiwalent.
Zgodnie z art. 64 ust. 3 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela (Dz. U. z 2021 r., poz. 1762) nauczycielom zatrudnionym w szkołach, w których nie są przewidziane ferie szkolne, przysługuje prawo do urlopu wypoczynkowego w wymiarze 35 dni roboczych w czasie ustalonym w planie urlopów.
Jeśli nauczyciel był zatrudniony przez cały rok 2022 to miał za niego prawo do 35 dni urlopu. Za rok 2023 ma prawo do 1/12 z 35 dni, czyli 3 dni urlopu (o ile rozwiąże stosunek pracy 31 stycznia).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczycielka naszego oddziału przedszkolnego jest zatrudniona w wymiarze 17/25 na przedszkole i w wymiarze 5/20 jako logopeda w szkole. W poniedziałki rozpoczyna pracę jako nauczyciel w przedszkolu od godziny 7:30 do 9:30 następnie w godzinach od 11:30 do 15:30. W przerwie sprawuje obowiązki logopedy. Czy takie przerwanie pracy jako nauczyciel w oddziale przedszkolnym jest dopuszczalne? Czy czas pracy w przedszkolu powinnam ewidencjonować z przerwą?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Konserwator - rencista zatrudniony na 0.5 etatu od października chorował pełne pół roku (choroba nowotworowa) następnie wykorzystał urlop wypoczynkowy od 7 kwietnia 2017 do 17 maja 2017r.). W tym czasie złożył wniosek o świadczenie urlopowe ,,Wczasy pod gruszą". Na prośbę chorego umowa została rozwiązana z dniem 17 maj 2017. W tym czasie nie otrzymał pieniędzy. Wniosek do księgowej wpłynął 12 06. 2017r. Księgowa odmówiła wypłaty tłumacząc, że już w tym dniu nie był pracownikiem. Konserwator domaga się wypłaty należnych mu pieniędzy. Poleciłem na piśmie wypłacić kwotę zgodnie z regulaminem ZFŚS. Konserwator dopełnił wszystkich formalności zgodnie z regulaminem. Pieniądze zostały przelane. Szkoła i ja jako pracodawca mamy niedopatrzenie. Czy pieniądze konserwator powinien otrzymać i zachowałem się właściwie oraz komu udzielić upomnienia sekretarka szkoły, Komisja ZFŚS, kadrowa. księgowa?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Od 01.09.2015r. do 31.08.2020r. zostało powierzone nauczycielowi stanowisko wicedyrektora. Z uwagi na fakt, iż uchwałą Rady Powiatu postanowiono zmniejszyć liczbę oddziałów w szkole i tym samym nie będzie już tego stanowiska, od września br., to jakie pismo należy przedłożyć pracownikowi? Proszę o wzór.
- W dniu 31.08.2012 r. kończy mi się okres sprawowania funkcji dyrektora. Jestem nauczycielem mianowanym. Czy z braku możliwości dalszego zatrudnienia (klasy łączone) organ prowadzący może stwierdzić, że nie należy się mi odprawa oraz wypowiedzenie umowy o pracę?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- W przedszkolu zatrudnionych jest 2 dozorców, pracujących co drugi dzień (bez sobót i niedziel). Czy układając grafik pracy można tak go zaplanować, aby jeden z Panów miał np. poniedziałek i wtorek w godz. od 6 do 22 następnie dzień wolny i w czwartek od 6 do 22. Potem byłoby wolne od piątku do poniedziałku i w następny tygodniu praca byłaby we wtorek i czwartek w godz. 6-22. Taki schemat powtarzałby się co drugi tydzień. Czy możliwy jest tak ustalony harmonogram (praca dwa dni pod rząd od 6-22)?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe