Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel pracuje w przedszkolu niepublicznym. Ubiega się o stopień awansu zawodowego, nauczyciel mianowany. Organ prowadzący i dyrektor przedszkola to ta sama osoba. Kto wchodzi w skład komisji egzaminacyjnej?
Komisja egzaminacyjna powinna liczyć 5 osób: przedstawiciel organu prowadzącego szkołę, jako jej przewodniczący; przedstawiciel organu sprawującego nadzór pedagogiczny; dyrektor szkoły; dwaj eksperci z listy ekspertów ustalonej przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania. W niepublicznym przedszkolu w sytuacji, gdy organ prowadzący jest jednocześnie dyrektorem oraz nie zostanie powołany inny przedstawiciel organu prowadzącego, komisja będzie działała w składzie 4/5, który jest dopuszczalny do dokonywania czynności w postępowaniu awansowym (art. 9g ust. 2 KN, § 13 ust. 1 rozporządzenia MEN z dnia 1 marca 2013 r. w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli, Dz. U. z 2013 r., poz. 393).
Ponieważ kurator oświaty sprawuje nadzór nad ważnością postępowania awansowego, warto upewnić się, czy podziela powyższy pogląd o składzie komisji (art. 9h ust. 1 pkt 1 KN).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Gdzie znaleźć wniosek o powierzenie funkcji wicedyrektora do złożenia w U.Dzielnicy? Czy do wniosku należy złożyć dokumenty nie tylko potwierdzające wykształcenie, ale akt nadania awansu zawodowego, kartę ocenę pracy, ale też zaświadczenie lekarskie i oświadczenia, które są aktualne w dokumentach pracowniczych? Wicedyrektorem ma zostać osoba od kilkunastu lat pracująca w szkole i czy w takim przypadku należy składać zaświadczenie o zatrudnieniu? Proszę o wskazanie jakie dokumenty należy dołączyć do wniosku?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Czy w akcie nadania stopnia awansu zawodowego na stopień nauczyciela kontraktowego w informacji o prawie do odwołania się od decyzji powinno być napisane, że nauczyciel może odwołać się do organu prowadzącego (w naszym przypadku wójta gminy) ZA POŚREDNICTWEM DYREKTORA SZKOŁY oraz czy należy umieścić następującą informację: „W trakcie biegu terminu do wniesienia odwołania strona można zrzec się prawa do wniesienia odwołania od decyzji Dyrektora .... do Wójta Gminy …… Z dniem doręczenia Dyrektorowi …. oświadczenia o zrzeczeniu się prawa do wniesienia odwołania przez stronę postępowania decyzja staje się ostateczna i prawomocna i nie jest możliwe skuteczne cofnięcie oświadczenia o zrzeczeniu się prawa do wniesienia odwołania”?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Mam pytanie dotyczące awansu zawodowego na nauczyciela mianowanego. Wniosek o rozpoczęcie awansu został złożony z dniem 1 września 2016. od 1 września 2016 do 31 sierpnia 2017 pracowałam jako nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej od 1 września 2017 do momentu obecnego pracuję w tej samej placówce na stanowisku wicedyrektora przedszkola. Placówka jest placówką Publiczną prowadzoną przez osobę niebędącą jednostką samorządu terytorialnego. Jak wygląda procedura awansu w takim przypadku? Jakie dokumenty powinnam przygotować?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka uzyskała stopień nauczyciela kontraktowego 20 grudnia 2019 r. Nie rozpoczęła stażu na stopień nauczyciela mianowanego we wrześniu 2022 r. Czy jeżeli rozpocznie staż od września 2023 r. jej staż będzie trwał 9 miesięcy?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel zatrudniony od 01.09.2017 kontynuował w naszej placówce staż na stopień nauczyciela mianowanego (rozpoczęty w innej placówce). Złożył wypowiedzenie umowy o pracę i stosunek pracy został rozwiązany w dniu 7 października br. - sobota (w okresie poprzedzającym datę rozwiązania umowy przebywał na zwolnieniu lekarskim w terminie: 25.09-06.10.2017 r.). Nauczyciel wystąpił do dyrektora szkoły z prośbą o dokonanie oceny cząstkowej za okres stażu. 1. Czy ocena powinna być przekazana nauczycielowi w terminie 21 dni od daty złożenia sprawozdania cząstkowego? 2. Jak postąpić w sytuacji, kiedy nauczyciel w przewidzianym terminie 30 dni od zakończenia stażu nie złożył sprawozdania cząstkowego i czy za datę zakończenia stażu należy przyjąć datę rozwiązania umowy o pracę czy datę pierwszego dnia zwolnienia lekarskiego?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe