Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel przebywa na urlopie zdrowotnym od 1.09.2010 do 31.08.2011 czy należy się urlop uzupełniający ?
Wyrok SN z dnia 10 lutego 1988 r. (III PZP 4/1988)
Karta anuczyciela z 26.01.1982 r (ze zm.)
Art. 66. 1. W razie niewykorzystania urlopu wypoczynkowego w całości lub części w okresie ferii szkolnych z powodu niezdolności do pracy wywołanej chorobą lub odosobnieniem w związku z chorobą zakaźną, urlopu macierzyńskiego, odbywania ćwiczeń wojskowych albo krótkotrwałego przeszkolenia wojskowego - nauczycielowi przysługuje urlop w ciągu roku szkolnego, w wymiarze uzupełniającym do 8 tygodni. Urlop uzupełniający w ciągu roku szkolnego przysługuje również dyrektorowi i wicedyrektorowi szkoły, którzy na polecenie lub za zgodą organu prowadzącego szkołę nie wykorzystali urlopu w czasie ferii szkolnych z powodu wykonywania zadań zleconych przez ten organ lub prowadzenia w szkole inwestycji albo kapitalnych remontów.
2. W razie niewykorzystania przysługującego urlopu wypoczynkowego z powodu rozwiązania lub wygaśnięcia stosunku pracy, powołania do zasadniczej służby wojskowej albo do odbywania zastępczo obowiązku tej służby, do okresowej służby wojskowej lub do odbywania długotrwałego przeszkolenia wojskowego - nauczycielowi przysługuje ekwiwalent pieniężny za okres niewykorzystanego urlopu, nie więcej jednak niż za 8 tygodni w odniesieniu do nauczycieli, o których mowa w art. 64 ust. 1, a nie więcej niż za 35 dni roboczych w odniesieniu do nauczycieli, o których mowa w art. 64 ust. 3.
Przepis stanowi, że urlop uzupełniający należy przyznać w następujących przypadkach:
- niezdolności do pracy wywołanej chorobą lub
- odosobnieniem w związku z chorobą zakaźną,
- urlopu macierzyńskiego,
- odbywania ćwiczeń wojskowych albo
- krótkotrwałego przeszkolenia wojskowego.
Cel urlopu zdrowotnego jest w istocie zbieżny z wypoczynkowym (regeneracja sił), nauczyciel przebywając na urlopie zdrowotnym nie korzysta już więc z dodatkowego urlopu wypoczynkowego.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Rada Miejska podjęła uchwałę, uznając skargę na dyrektora szkoły jako zasadną. Przedmiotem skargi była zmiana warunków pracy z naruszeniem obowiązujących przepisów i procedur oraz nienależyte wykonywanie obowiązków przez dyrektora. Dyrektor min. nie zapoznał nauczycieli z arkuszem organizacyjnym szkoły w ustawowym terminie, uśrednił pensum zwiększając tygodniowy wymiar zajęć nie mając stosownej uchwały podjętej przez radę miejską, zastraszał nauczycieli skarżących. Pytanie: Jakie czynności powinien teraz podjąć Burmistrz jako
przedstawiciel organu prowadzącego i pracodawca? Czy jest zobligowany (lub też uprawniony) do zawiadomienia Komisji Dyscyplinarnej dla
Nauczycieli przy Wojewodzie?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka urodziła dziecko w grudniu 2013 roku. Do 2 XII 2014 przebywała na urlopie macierzyńskim i rodzicielskim. Następnie od 3 XII 2014 do 10.03 2015 przebywa na urlopie uzupełniającym za 2013 i 2014 rok. Od 11 03. 2015 chce wziąc urlop wychowawczy i wrócić do pracy od 1 września 2015. Do kiedy powinna wziąć urlop wychowawczy do 31. 08.2015 i dopiero odbierać urlop wypoczynkowy co jest niekorzystne z punku organizacyjnego dla szkoły, czy może do końca zajęć w czerwcu 2015 i w jakim wymiarze przysługuje jej urlop wypoczynkowy?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Pytanie dotyczy dodatkowego wynagrodzenia rocznego za 2020 r. Nauczyciel zatrudniony w szkole od kilku lat od 1.01.2020 r. do 31.08.2020 r. przebywał na urlopie bezpłatnym. Z dniem 1.09.2020 r. wrócił do wykonywania pracy. Czy należy mu się 13-tka za 2020 r.? Czy może mieć w tym przypadku znaczenie fakt, że szkoła od 1.09.2020 r. weszła w skład zespołu szkolno-przedszkolnego?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel zatrudniony na czas nieokreślony przebywał na długotrwałym zwolnieniu lekarskim. 182 dzień niezdolności do pracy wypadł 02.03.2016r. W dniu 04.04.2016r. otrzymałam od nauczyciela decyzję z ZUS o przyznaniu renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy od dnia 03.03.2016r. Moje pytania brzmią: 1) na podstawie jakiego art. KN rozwiązać stosunek pracy Art. 23 ust. 1 pkt 1 czy 2? 2) z jaka datą rozwiązać stosunek pracy i z jaką datą wystawić świadectwo pracy?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Kwalifikacje nauczyciela. Czy nauczyciel, który ukończył studia magisterskie na kierunku pedagogiki w specjalności: pedagogika resocjalizacyjna i opiekuńczo - wychowawcza może być zatrudniony na stanowisku nauczyciela o specjalnym przygotowaniu pedagogicznym (tzw. nauczyciel wspomagający)?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe