Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel ukończył trzysemestralne studia podyplomowe z zakresu chemii. Jest zatrudniony na czas określony, w niepełnym wymiarze godzin. Czy w tej sytuacji nauczycielowi można wypłacić dofinansowanie do ukończnych studiów?
Odpowiedź jest uzależniona od wielu czynników, których nie wymieniono w pytaniu. Dofinansowanie studiów podyplomowych z chemii jest uzależnione od tego, czy organ prowadzący przewiduje dofinansowywanie studiów podyplomowych nauczycieli w danym roku szkolnym, a jeśli tak - to czy ww. kierunek studiów jest ewentualnie uwzględniony w dopuszczalnym zakresie doskonalenia dofinansowanego przez ten organ oraz czy nauczyciel złożył i uzasadnił wniosek o dofinansowanie studiów podyplomowych na tym kierunku przydatnością w pracy zawodowej (art. 6 pkt 3a, art. 70a ust. 3a pkt 1 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2019 r., poz. 2215; § 3 ust. 1 pkt 3 i § 6 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 23 sierpnia 2019 r. w sprawie dofinansowania doskonalenia zawodowego nauczycieli, szczegółowych celów szkolenia branżowego oraz trybu i warunków kierowania nauczycieli na szkolenia branżowe, Dz.U. z 2019 r., poz. 1653). Należałoby również uwzględnić, gdy powyższe wymogi zostały spełnione, czy uzyskane kwalifikacje są zgodne z potrzebami szkoły, a więc czy nauczyciel prowadzi lub będzie prowadził w okresie zatrudnienia w danej szkole zajęcia z chemii, czy dokształcał się jedynie zgodnie z własnymi zainteresowaniami – art. 6 pkt 3a KN.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Witam. W jaki sposób szkoła powinna odpowiedzieć na wniosek, np z sądu, o opinię o uczniu? Czy można przekazać taki wniosek do kompetentnej instytucji zewnętrznej? Czy też zwracać się z prośbą do sądu o sprecyzowanie wniosku?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Czy w ramach funduszu zdrowotnego dla nauczycieli nauczyciel może zakupić okulary? Czy zwrot dla nauczyciela z tego funduszu nastąpi w całości poniesionych kosztów, czy zostanie odliczony podatek dochodowy?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o informację, jak długo należy przechowywać w składnicy akt dokumenty związane z pomocą psychologiczno-pedagopogiczną (np. IPET).
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Jakie dodatkowe zajęcia mogą prowadzić nauczyciele w ramach godzin zleconych przez dyrektora szkoły? Czy dyrektor może zlecić nauczycielowi prowadzenie zajęć którymi uczniowie nie są zainteresowani?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Z powodu epidemii grypy zmuszona byłam odwołać zajęcia lekcyjne. Szkoła pracuje 6 dni w tygodniu. Czy stracone dni nauki możemy odpracować w niedziele? Jaka jest podstawa prawna, na której powinnam się oprzeć podejmując decyzję w tej sprawie?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe