Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel wychowania przedszkolnego jest zatrudniony w przedszkolu od 01.09.1998 r. do 27.08.2021 r. Jak należy prawidłowo uzupełnić punkt w świadectwie pracy dot. wykonywania pracy w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze?
Na gruncie uprawnień emerytalnych, zgodnie z ogólnym brzmieniem art. 86 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2019 r., poz. 2215 ze zm., nauczyciel jest zaliczany do pracowników wykonujących pracę w szczególnym charakterze, jeśli jest zatrudniony w samorządowej jednostce oświatowej. Natomiast taki charakter miało zatrudnienie nauczyciela przedszkola tylko do 31 grudnia 2008 r. Od 1 stycznia 2009 r. do pracy w szczególnym charakterze zalicza się jedynie pracę wykonywaną w pełnym wymiarze czasu pracy nauczycieli, wychowawców i innych pracowników pedagogicznych zatrudnionych w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych, młodzieżowych ośrodkach socjoterapii, ośrodkach szkolno-wychowawczych, schroniskach dla nieletnich oraz zakładach poprawczych (załącznik nr 2 poz. 21 do ustawy z dnia 19 grudnia 2008 r. o emeryturach pomostowych, Dz.U. z 2018 r. poz. 1924). W przypadku nauczyciela wskazanego w pytaniu w świadectwie pracy jako pracę w szczególnym charakterze należy wpisać okres pracy na stanowisku nauczyciela do dnia 31 grudnia 2008 r., zgodnie z § 2 ust. 1 pkt 15 rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z 30.12.2016 r. w sprawie świadectwa pracy, Dz.U. z 2020 r. poz. 1862 ze zm.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy do rejestru umów prowadzonego przez Ministerstwo Finansów należy wpisywać umowy o pracę?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Z dniem 01.09.2017 r. gimnazjum zostało wchłonięte przez szkołę podstawową. W chwili obecnej kończą naukę klasy III gimnazjum w przypadku nauczycieli zatrudnionych w tej szkole przy zwolnieniu lub ograniczeniu zatrudnienia na rok szkolny 2019/2020 stosujemy art. 20 KN czy art 225 P.O. ?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Wypowiedzenie nauczycielowi. Jak sformułować wypowiedzenie nauczycielowi, który nie dostał zgody dyrektora szkoły na dodatkowe zatrudnienie w naszej szkole. Nauczyciel zatrudniony jest na 1/2 etatu na czas nieokreślony.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Ile dni urlopu należy się nauczycielowi w jednostce feryjnej, który dostał powierzenie stanowiska kierowniczego 1 września 2021 r. do 31 sierpnia 2022 r. Umowa o pracę tego nauczyciela kończy się 31 sierpnia 2022 r.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o wyjaśnienie w sprawie dodatku wiejskiego. W Aneksie do umowy o pracę jest zapisane: Aneks zawarto między Zespołem Placówek Oświatowych w... (miasto) ul....a Panią .... Miejsce świadczenia pracy: ZSZS w .....(wieś). Co jest kluczowe w takim przypadku? Z kim zawarto Aneks i w jakim mieście czy miejscu świadczenia pracy? Od czego w tym wypadku zależy wypłata dodatku wiejskiego?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe