Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel wystąpił do dyrektora szkoły z wnioskiem o udzielenie bezpłatnego urlopu z powodu ważnych spraw osobistych w okresie od 7.09.2016r. do 09.09.2016r. i od 12.09.2016r. do 14.09.2016r. Co z dniem 10.09.2016r./ sobota/ i 11.09.2016r. /niedziela/. Jak należy udzielić nauczycielowi urlop bezpłatny tj. za jaki okres?
Urlopu bezpłatnego udziela dyrektor szkoły jako pracodawca i to od niego zależy, czy wyrazi zgodę na wnioskowany termin urlopu.
Zgodnie z § 12. 2 Rozporządzenia MEN z 19.12.2000 r. w sprawie szczególowych zasad udzielania nauczycielom urlopów dla dalszego kształcenia się, dla celów naukowych, artystycznych, oświatowych i z innych waznych przyczyn (...), urlop bezpłatny udzielany jest przez dyrektora na umotywowany wniosek nauczyciela na czas określony, pod warunkiem że nie spowoduje to zakłócenia toku pracy szkoły.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel otrzymała od dyrektora szkoły zgodę na oddelegowanie na zebranie związkowe na cały dzień . Poproszony przez dyrekcję przyszedł do pracy i przeprowadziła zajęcia na jednej godzinie lekcyjnej. Jak rozliczyć taką godzinę?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel wygaszanego gimnazjum rozpocznie pracę od 1.09.2017 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w tej samej gminie / gimnazjum nie będzie „wchłonięte” przez naszą placówkę/. Jest on nauczycielem dyplomowanym z tytułem mgr geologii; dyrektor gimnazjum uznał kierunek studiów za zbliżony do nauczania geografii decyzją z dnia 01.09.2000 r. Czy nauczyciel zmieniając miejsce pracy / nowa umowa o pracę/ nadal posiada wymagane kwalifikacje do geografii?
- Jak postąpić w sytuacji, gdy nauczyciel wykazał już w trakcie zatrudnienia dokumenty poświadczające pracę poza granicami kraju? Czy należy mu uznać staż i wypłacić wstecz wcześniej nienaliczony dodatek za staż? Dodam, że okres trzech lat jeszcze nie minął i nauczyciel złożył wniosek o uznanie stażu i wypłacenie należnych mu zaległości od momentu zatrudnienia do chwili obecnej z uwzględnieniem poszczególnych stopni awansu. Jaką decyzję powinien wydać dyrektor?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel zatrudniony jest na umowę o pracę na zastępstwo w terminie od 1 września 2022 r. do 31 lipca 2023 r. Planowane jest zatrudnienia nauczyciela na podstawie kolejnej umowy o pracę obowiązującej od dnia 1 września 2023 r. Czy musi wykonać wstępne badania lekarskie?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jaką kwotę dodatku funkcyjnego należy uwzględnić przy wyliczeniu średniej urlopowej, przyznanego w kwocie np.1000,00 zł od marca do sierpnia. Urlop będzie rozliczany w miesiącu lipcu i sierpniu?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe