Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel zatrudniony do 30.06.2015 chce z datą 30 marca 2015 rozwiązać umowę o pracę. Jak prawidłowo wyliczyć za ile dni należny mu się ekwiwalent za urlop? Co ze świadczeniem urlopowym?
Ekwiwalent urlopowy przysługuje w przypadku niewykorzystania urlopu wypoczynkowego z powodu rozwiązania stosunku pracy. Przysługuje on w wymiarze nie większym niż za 8 tygodni, czyli 56 dni. Za każdy przepracowany miesiąc w roku szkolnym przysługuje zatem 5,6 dnia. Od otrzymanej sumy należy odjąć liczbę dni wykorzystanego urlopu w czasie ferii zimowych i dopiero za tak wyliczoną ilość dni wypłaca się ekwiwalent.
Należy też wypłacić świadczenie urlopowe ustalone, zgodnie z art. 53 ust. 1a Karty Nauczyciela, proporcjonalnie do wymiaru czasu pracy i okresu zatrudnienia nauczyciela w danym roku szkolnym.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy można z subwencji opłacać wynagrodzenie rehabilitanta, który prowadzi zajęcia rehabilitacyjne w ramach rewalidacji?
- Odprawa emerytalna, gdy nauczyciel osiągnął wiek uprawniający do świadczenia kompensacyjnego po rozwiązaniu stosunku pracy. Pytanie: 28 lutego 2010 r. nastąpiło wygaśnięcie umowy o pracę-nauczyciel przebywał w stanie nieczynnym od 1 września 2009 r. W 2014 r. nauczycielka osiągnęła wiek uprawniający do świadczenia kompensacyjnego i z dniem 10 grudnia 2014 r. przeszła na to świadczenie. Od 1 marca 2010 r. do chwili obecnej nie pracowała. Czy należy teraz nauczycielowi wypłacić odprawę emerytalną? Jeżeli tak, to jaka podstawa prawna reguluje wypłatę takiej odprawy?
- Czy nauczycielka przedszkola, która ukończyła Studium Wychowania Przedszkolnego i do tej pory nie uzupełniła posiadanych kwalifikacji zawodowych od 01.09.2016 r. może być nadal zatrudniona w przedszkolu? (posiada awans zawodowy nauczyciela mianowanego)
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Będąc ostatnio na szkoleniu dowiedziałam się, że nauczyciele powinni podpisywać listę obecności (uzasadnienie: zapisy w dzienniku nie są dokumentem kadrowym i w razie kontroli pracownik kadr nie jest w stanie udokumentować obecności/nieobecności nauczyciela). Serdecznie proszę o opinię na ten temat.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Chcę zatrudnić pracownika na 1/2 etatu na dowóz uczniów do szkoły. Potrzebuję go zatrudnić od zaraz. Procedura zatrudniania w mojej miejscowości trwa często ok 3 tygodni (wszelkie zgody, podpisy). Czy mogę tego pracownika zatrudnić jako wolontariusza na te 3 tygodnie?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe