Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel zatrudniony jest w dwóch szkołach na terenie jednej gminy na odrębnych umowach w każdej na czas nieokreślony (każdy etat ponad 1/2), czy może on otrzymać urlop dla poratowania zdrowia? I czy w każdej ze szkół?
Zgodnie z art. 73 Karty Nauczyciela, urlop dla poratowania zdrowia może być udzielony nauczycielowi zatrudnionemu w pełnym wymiarze na czas nieokreślony. Dodatkowo, przy pierwszym urlopie wymagany jest 7-letni okres pracy w szkole w wymiarze nie niższym niż 1/2 etatu przypadający bezpośrednio przed datą rozpoczęcia urlopu.
Podczas przebywania na urlopie zdrowotnym nauczyciel nie może pracować ani prowadzić innej działalności zarobkowej.
Z powyższego wynika, że w przypadku zatrudnienia w kilku szkołach, nauczyciel może przejść na urlop dla poratowania zdrowia, jeżeli chociaż w jednej z nich jest zatrudniony w pełnym wymiarze na czas nieokreślony. W przypadku, gdy np. w drugiej szkole jest zatrudniony w niepełnym wymiarze, w szkole macierzystej korzysta z urlopu, a w drugiej szkole rozwiązuje umowę. W przypadku, gdy w obu szkołach jest zatrudniony w pełnym wymiarze i na czas nieokreślony - w obu szkołach korzysta z urlopu.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel w 2015 roku wziął jubileuszówkę za 25 lat pracy. W 2017 roku doniósł świadectwa pracy za okres 4 lat z rolnictwa. Czy należy mu się jubileuszówka za 30 lat pracy?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel wychowania przedszkolnego jest zatrudniony w pełnym wymiarze na podstawie mianowania, posiada on orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, ma skrócony wymiar pracy. Otrzymaliśmy od niego informację o zamiarze przejścia na rentę z tytułu częściowej niezdolności do pracy, jednak nadal chciałaby pracować. Co powinniśmy zrobić w momencie uzyskania przez nauczyciela prawa do renty? Czy zachodzi konieczność rozwiązania umowy o pracę, na jej wniosek i zawarcia nowej? Na co zwrócić uwagę?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- W jaki sposób uzupełnić w aktach osobowych brakującą umowę o pracę na czas nieokreślony? Pracownik ostatni aneks do umowy ma do 31 sierpnia 2002r. Od tego czasu pracuje nadal. Ja jestem dyrektorem od 2 lat. Proszę o wzór.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel dyplomowany przechodzi na emeryturę i jest zainteresowany ponownym zatrudnieniem. Obecnie jest zatrudniony na podstawie mianowania. Umowę ma zawartą na pełny etat w jednej szkole (9 godzin) ale jest oddelegowany do innej placówki, by uzupełniać etat (9 godzin). Czy można go zatrudnić po przejściu na emeryturę w taki sam sposób ale na czas określony – do końca roku szkolnego? Jeśli zostanie zatrudniony po przejściu na emeryturę tylko na 9 godzin, to czy umowa może być zawarta na czas określony – do końca roku szkolnego? W oparciu o jaką podstawę prawną mogę go zatrudnić ponownie? Po jakim czasie od dnia rozwiązania umowy o pracę, w związku z przejściem na emeryturę można nawiązać z nim nową umowę?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy dyrektor szkoły, który jest zwolniony przez organ prowadzący z prowadzenia zajęć z uczniami traci uprawnienia pedagogiczne?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe