Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel zatrudniony na czas nieokreślony jako n-l wspomagający obecnie i w przyszłym roku szkolnym mający kwalifikacje do nauczania języka angielskiego, zwrócił się z pismem o uzasadnienie, dlaczego nie zostały przydzielone mu godziny języka angielskiego. Nadmieniam, iż w szkole w tym roku szk. uczą nauczyciele jęz. angielskiego, jeden który uzupełnia etat w naszej szkole 7/18 i na przyszły rok zaplanowany jest w arkuszu na cały etat, gdyż w związku z reformą oświaty nie będzie miał zatrudnienia w drugiej szkole. Drugi n-l zatrudniony jest w innej placówce, gdzie ma zaplanowany cały etat zaś w naszej szkole ma pół etatu na czas nieokreślony i w związku z brakiem zgody dyrektora szkoły na drugie zatrudnienie nie będzie uczył w naszej szkole. Pytania moje brzmią następująco: 1. Jak uzasadnić odpowiedź na pytanie nauczyciela wspomagającego, który ma pretensje, że nie zostały mu przydzielone godz. jęz. angielskiego? 2. Kiedy i jak powinno brzmieć wypowiedzenie drugiemu nauczycielowi jęz. ang, który nie dostał zgody dyrektora szkoły na drugie zatrudnienie u nas w szkole (poparte odpowiednimi przepisami)?
Ponieważ o przydzieleniu godzin poszczególnych przedmiotów konkretnym nauczycielom decyduje samodzielnie dyrektor szkoły w ramach kompetencji kierownika zakładu pracy (art. 39 ust. 3 UoSO), nauczycielowi nie przysługuje roszczenie o przydział zajęć, które chciałby prowadzić.
W przypadku braku zgody na dodatkowe zatrudnienie, nauczyciel powinien rozwiązać stosunek pracy ze szkołą będącą dla niego dodatkowym miejscem pracy - za 3-miesięcznym wypowiedzeniem lub porozumieniem stron. W przeciwnym razie naraża się na utratę pracy w szkole macierzystej z powodu kontynuowania zatrudnienia, na które nie uzyskał zgody swojego pracodawcy.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Witam, nauczycielka dyplomowana, przebywająca w stanie nieczynnym do 28 lutego 2014 r. dodatkowo prowadzi nauczanie indywidualne - 4 godz. w mojej placówce. Czy po ustaniu stanu nieczynnego, czyli od 1 marca 2014 roku, nadal zatrudniona jest jak nauczyciel dyplomowany czy stażysta? Wiem, że nowa umowa, ale chodzi o wynagrodzenie.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o podanie warunków przejścia na emeryturę lub świadczenie dla nauczycieli posiadających 30-letni ( i więcej) staż pracy pedagogicznej. Część pracowników przeszło do drugiego filaru. Prosimy o podanie również przepisów prawa dotyczących tematu.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Witam! Z jakiego artykułu rozwiązać stosunek pracy z nauczycielem kontraktowym zatrudnionym na 1/2 etatu z powodu zmian organizacyjnych? Czy takiemu nauczycielowi należy się odprawa? Pozdrawiam!
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy gmina musi się zgodzić na zatrudnienie w szkole podstawowej logopedy, jeśli są dzieci, które trzeba objąć zajęciami logopedycznymi? Ilu uczniów może być w grupie na tych 45 minutowych zajęciach ?
- W szkole podstawowej publicznej znajdują się oddziały przedszkolne (3, 4, 5 i 6 latki). Nauczycielki z oddziałów mają podpisane umowy o pracę z dyrektorem szkoły, uczestniczą w Radach Pedagogicznych szkoły podstawowej, obowiązuje ich Statut szkoły i inne dokumenty szkolne. Czy nauczycielki oddziałów przedszkolnych powinny pracować jak inni nauczyciele szkoły, tzn. mieć ferie i wakacje? Nazwa szkoły brzmi "Szkoła Podstawowa nr..". W nazwie nie ma- " z oddziałami przedszkolnymi".
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe