Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel zatrudniony na czas nieokreślony z Kodeksu Pracy w wymiarze 11/22 z dniem 01.09.2013 będzie zatrudniony w wymiarze 8/22 w Niepublicznej Szkole Podstawowej o uprawnieniach szkoły publicznej. Czy o tej zmianie należy powiadomić nauczyciela do 31 maja 2013 r. na piśmie?
Zgodnie z art. 1 ust. 2 pkt 2 Karty Nauczyciela, nauczyciele zatrudnieni w szkołach niepublicznych o uprawnieniach szkół publicznych, podlegają Karcie jedynie w zakresie w niej określonym. Karta Nauczyciela nie reguluje m.in. zatrudniania i zwalniania nauczycieli takich szkół.
Dla osób, których stosunek pracy reguluje kodeks pracy, okres wypowiedzenia zależny jest od okresu zatrudnienia. W zależności zatem od tego jak długo zatrudniony jest nauczyciel, okres wypowiedzenia będzie różny.
Kodeks pracy:
Art. 36. § 1. Okres wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na czas nie określony jest uzależniony od okresu zatrudnienia u danego pracodawcy i wynosi:
1) 2 tygodnie, jeżeli pracownik był zatrudniony krócej niż 6 miesięcy,
2) 1 miesiąc, jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej 6 miesięcy,
3) 3 miesiące, jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej 3 lata.
§ 11. Do okresu zatrudnienia, o którym mowa w § 1, wlicza się pracownikowi okres zatrudnienia u poprzedniego pracodawcy, jeżeli zmiana pracodawcy nastąpiła na zasadach określonych w art. 231, a także w innych przypadkach, gdy z mocy odrębnych przepisów nowy pracodawca jest następcą prawnym w stosunkach pracy nawiązanych przez pracodawcę poprzednio zatrudniającego tego pracownika.
Art. 42. § 1. Przepisy o wypowiedzeniu umowy o pracę stosuje się odpowiednio do wypowiedzenia wynikających z umowy warunków pracy i płacy.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Pracownik kancelaryjny zatrudniony został od 23 grudnia na 1/4 etatu. Pracuje 2 dni w tygodniu po 5 godz. (Był w pracy 24 i 29 grudnia po 5 godz.) Czy w związku z tym należy mu się za 26 grudnia 2015 r. dzień wolny?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Witam. Nauczycielka jest na urlopie macierzyńskim do 20 sierpnia, jeszcze nie wiem czy będzie korzystała z dodatkowego urlopu. Na czas jej zwolnienia lekarskiego i urlopu macierzyńskiego zatrudniłam na zastępstwo innego nauczyciela. Czy umowę mogę podpisać do 28 czerwca, czy do 20 sierpnia ? Pozdrawiam.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy zatrudniając nauczyciela na zastępstwo, pracodawca jest zobowiązany skierować go na badania lekarskie, czy wystarczy, że pracownik okaże ksero aktualnego zaświadczenia lekarskiego z podstawowego miejsca pracy.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o odpowiedź, czy w czasie ferii szkolnych (w palcówce feryjnej) można nauczycielowi przyznać dodatek motywacyjny i nową stawkę zasadniczą? Wiąże się to z datą pisma do teczki osobowej nauczyciela.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka zatrudniona na umowę o pracę do 31 sierpnia 2013 r. 21marca br. urodziła dziecko i do 8 sierpnia przebywa na urlopie macierzyńskim. Złożyła wniosek o urlop rodzicielski. Czy pracodawca powinien udzielić jej urlopu? W jakim wymiarze? Nie wykorzystała jeszcze urlopu wypoczynkowego.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe