Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciele w przedszkolu i szkole planują w lipcu planują zorganizowanie tzw. nocowania dla dzieci. Realizujemy program wakacyjny i nocowanie wpisuje się nam "ładnie" w program. Czy musimy zorganizować jakieś dodatkowe papiery? Czy musimy mieć zgodę kuratorium na przeprowadzenie nocy w przedszkolu i szkole? Czy może zgodę organu prowadzącego? Bardzo proszę o odpowiedź.
W przypadku, gdy noc w przedszkolu lub szkole w okresie ferii wraz z towarzyszącymi wydarzeniami ma charakter wypoczynku (jest organizowana w celach rekreacyjnych lub regeneracji sił fizycznych i psychicznych, połączona ze szkoleniem lub pogłębianiem wiedzy, rozwijaniem zainteresowań, uzdolnień lub kompetencji społecznych uczniów) i trwa nieprzerwanie 2 dni, ale nie dłużej niż 3 dni, na podstawie art. 92a i art. 92e UoSO dyrektor zawiadamia organ prowadzący i kuratora oświaty o zamiarze zorganizowania wypoczynku, przekazując tym organom kartę wypoczynku według wzoru stanowiącego załącznik nr 4 do rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 marca 2016 r. w sprawie wypoczynku dzieci i młodzieży, Dz. U. z 2016 r., poz. 452. Krótsze wydarzenie nie wymaga zgłaszania organom, ani uzyskania ich zgody. Dotyczy to także przypadku, gdy wydarzenie nie ma charakteru wypoczynku, a zajęć chociażby opiekuńczo – wychowawczych, ewentualnie z elementami dydaktycznymi.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Uczennica liceum, która nie jest pełnoletnia nie zgłasza się na zajęcia w szkole. Z informacji posiadanych przez wychowawcę wynika, iż przebywa w Stanach Zjednoczonych i tam uczęszcza do szkoły. Jaka jest sytuacja prawna uczennicy w liceum? Czy powinna być skreślona z listy uczniów, nawet jeśli uczy się w USA? Czy rodzice powinni odebrać jej dokumenty? Jak w tej sytuacji ma postąpić szkoła? Czy traktować ją jako uczennicę o usprawiedliwionej nieobecności? Należy nadmienić, iż do szkoły nie wpłynęły żadne oficjalne pisma od rodziców lub szkoły w Stanach Zjednoczonych.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Do końca roku 2014 funkcjonowaliśmy jako niepubliczny punkt przedszkolny. Z dniem 1 stycznia 2015 przekształciliśmy się w przedszkole niepubliczne. Jakie dokumenty trzeba prowadzić od tego dnia, czy np. plan nadzoru pedagogicznego ma obejmować okres od stycznia do końca czerwca tego roku?
Jaką dokumentację trzeba będzie prowadzić jeśli chcielibyśmy z dniem 1 września działać na zasadach przedszkola publicznego(przedszkole za złotówkę?), czy obowiązuje nas w całości karta nauczycila oraz nauczyciele zatrudniani będą na zasadach KN? czy kodeksu pracy?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Moje pytanie dotyczy płacenia za godziny ponadwymiarowe. Czy należy wypłacać za godziny ponadwymiarowe, które nie zostały zrealizowane:
1. za nauczanie indywidualne (uczeń nieobecny),
2. nauczyciel jest na konferencji, szkoleniu,
3. w szkole organizowane są zajęcia opiekuńczo-wychowawcze (sprzątanie świata, dzień dziecka, dzień wiosny)
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Moje pytanie dotyczy umieszczenia przedmiotów rozszerzonych w arkuszu ocen i na świadectwie. Jak rozwiązać kwestię biologii w zakresie rozszerzonym w klasie pierwszej technikum, przy czym rozszerzenie jest oczywiście realizowane po półroczu, czyli w momencie zrealizowania obowiązkowych godzin z zakresu podstawowego? Reasumując, do półrocza uczeń realizuje biologię w zakresie podstawowym a od drugiego półrocza realizuje zakres rozszerzony.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Co musi zawierać regulamin dla praktykantów odbywających praktyki w szkole?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe