Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczycielka mianowana do września 2018 zatrudniona na zastępstwo, obecnie mam dla niej cały etat pedagoga i zatrudniłam ją przez mianowanie wpisując, wpisałam jej ,że jest zatrudniona na stanowisku nauczyciela, czy może powinnam wpisać na stanowisku pedagoga? w mojej szkole stanowisko pedagoga nie jest pewne , co jest korzystniejsze dla nauczyciela?
W umowie o pracę oraz w akcie mianowania wpisuje się stanowisko, na którym dana osoba zostaje zatrudniona. Jeżeli nauczycielka została zatrudniona na stanowisku pedagoga szkolnego, to takie stanowisko należy wpisać w akcie mianowania. Poszczególne stanowiska pedagogiczne w szkole różnią się od siebie wymiarem pensum oraz rodzajem wykonywanych obowiązków, a to wynika z dokumentu zatrudnienia (wskazanego w nim stanowiska).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Z końcem roku szkolnego 2018/2019 w naszym zespole wychodzi ostatni rocznik klas gimnazjalnych. Od kolejnego roku szkolnego będziemy funkcjonować tylko z klasami szkoły podstawowej i przedszkolem. W związku z tym muszę zmniejszyć ilość zatrudnienia obsługi ( zmniejsza się ilość uczniów). Czy istnieją zapisy prawa pracy, mówiące o szczególnej ochronie osób, które nabyły już prawo do emerytury? Czy mam obowiązek zwolnić woźną, która jest np. najmłodsza stażem?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Chcę zatrudnić nauczyciela na zastępstwo. Do dyspozycji mam 19 godzin w szkole i 4 w przedszkolu. Dwie nauczycielki z zupełnie innej szkoły zaoferowały się objąć te godziny. Jedna ma w szkole macierzystej etat, a u mnie 6 godzin w szkole i 4 w przedszkolu, druga ma w szkole macierzystej 10 godzin a u mnie 13. Stąd moje pytanie jak to ma wyglądać formalnie i jaką dokumentację powinnam przygotować?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o informacje dotyczącą przeznaczenia godzin z art. 42 u.2 p2. KN (inne zajęcia i czynności wynikające z zadań statutowych szkoły, w tym zajęcia opiekuńcze i wychowawcze uwzględniające potrzeby i zainteresowania uczniów;). Jakie godziny może prowadzić nauczyciel w roku szkolnym 2017/2018? Czy mogą to być: koła zainteresowań, zdw, opieka na wycieczce, przygotowania do konkursów, itp.?
- Jaką odprawę powinien otrzymać nauczyciel, który pracował na ograniczonym etacie. Nauczyciel został zatrudniony przez mianowanie i przy wygaszaniu szkoły został zwolniony. Jak mu naliczyć odprawę z 12/18?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy dodatek uzupełniający dla nauczyciela za 2015r. należy się nauczycielowi: - zatrudnionemu od 1 września 2014 do 30.06.2015 na 6/18 etatu, - nauczyciel dyplomowany zatrudniony przez mianowanie, który od 7 września 2015 do 31 stycznia 2016 przebywał na urlopie bezpłatnym. Wątpliwość powstała na wskutek posiadania wykładni, która mówi, że nie wypłaca się dodatku, jeżeli nauczyciel nie był zatrudniony w dniu 31.12.2015.
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe