Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczycielka przedszkola samorządowego 27.08.2020 r. rozwiązuje na mocy porozumienia stron w związku z przejściem na emeryturę umowę o pracę. W przedszkolu przepracowała od 1.09.1981 r. do 27.08.2020 r. Czy w świadectwie pracy należy jej wpisać: praca w szczególnym charakterze?
W oparciu o § 2 ust. 1 pkt 15 rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 30 grudnia 2016 r. w sprawie świadectwa pracy (Dz. U. z 2016 r., poz. 2292 ze zm.), jako pracę w szczególnym charakterze należy wpisać okres od 1 września 1981 r. do 31 grudnia 2018 r. Wynika to z tego, że na podstawie art. 86 KN w zw. z art. 1 ust. 1 KN oraz obowiązującego od 1 stycznia 2009 r. załącznika nr 2 poz. 21 do ustawy z dnia 19 grudnia 2008 r. o emeryturach pomostowych (t.j. Dz. U. z 2017 r., poz. 664 ze zm.) praca w przedszkolach (czyli w jednostkach oświatowych wymienionych w art. 1 ust. 1 KN) miała taki charakter do 31 grudnia 2008 r., a od 1 stycznia 2009 r. nie jest już pracą w szczególnym charakterze, ponieważ należy do niej od tego czasu jedynie praca nauczycieli, wychowawców i innych pracowników pedagogicznych zatrudnionych w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych, młodzieżowych ośrodkach socjoterapii, ośrodkach szkolno-wychowawczych, schroniskach dla nieletnich oraz zakładach poprawczych.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy do lat pracy wlicza się umowę zlecenie i umowę o dzieło?
- W czasie, kiedy byłam dyrektorem szkoły organ prowadzący dokonał oceny mojej pracy w styczniu 2014 r.. Czy tą ocenę mogę wykorzystać do konkursu na dyrektora w kwietniu 2017 r., czy może mam składać wniosek o ponowne dokonanie oceny mojej pracy?
- Nauczyciel pracujący w szkole od wielu lat od 1.09 zostaje kierownikiem praktycznej nauki zawodu (stanowisko kierownicze). Czy należy naliczyć dodatkowy urlop wypoczynkowy od września, czy potraktować ten, który wykorzystał jako nauczyciel za pełen wykorzystany w tym roku i zacząć naliczanie urlopu w nowym wymiarze od stycznia?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o poradę w sprawie przyznania nauczycielce pracującej w przedszkolu w grupie specjalnej dodatku motywacyjnego, wychowawcy grupy oraz dodatku za trudne i uciążliwe warunki pracy (30%).
Od końca października nauczycielka przebywa na zwolnieniu lekarskim (ciąża) i otrzymuje zasiłek chorobowy. 2 i 3 stycznia br. wystąpiła z wnioskiem o opiekę na dziecko (Art. 67e KN), a od 7 stycznia kontynuuje zwolnienie lekarskie.
Na okres od 1.09.2019 r. do 31.12.2019 r. nauczycielka miała przyznane dodatki: motywacyjny, wychowawcy grupy oraz za warunki trudne i uciążliwe. Czy w takim wypadku dyrektor powinien przyznać nauczycielce od stycznia 2020 r. powyższe dodatki?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Mam pytanie w sprawie ustalenia zasad przydziału pracownikom odzieży i obuwia roboczego oraz środków ochrony indywidualnej, które przysługują określonej grupie pracowników zgodnie z obowiązującymi przepisami Kp, czy jeżeli wypłacam swoim pracownikom ekwiwalent pieniężny na zakup odzieży ochronnej jest to dużym błędem, czy taka forma jest dopuszczalna? Za odpowiedź serdecznie dziękuję.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe