Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczycielka została zatrudniona na umowę na czas nieokreślony do ucznia z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim na 10/18 godzin tygodniowo. Bardzo proszę o podanie podstawy prawnej jaką należy wpisać na świadectwie pracy w przypadku: - śmierci dziecka - braku zgody rodzica na przedłużenie nauki dziecku
Śmierć dziecka, ani brak zgody rodzica na przedłużenie nauki dziecku nie skutkują rozwiązaniem stosunku pracy nauczyciela, któremu przydzielono godziny pracy z takim dzieckiem. W związku z tym treść świadectwa pracy jest uzależniona od zastosowanego w danym przypadku sposobu rozwiązania stosunku pracy z inicjatywy co najmniej jednej ze stron. W razie rozwiązania umowy w trybie porozumienia stron (czyli za zgodą nauczyciela), w samorządowej jednostce oświatowej w świadectwie pracy należy wpisać jako podstawę prawną art. 27 ust. 3 w zw. z art. 24 ust. 1 KN, zaś w placówce niesamorządowej – art. 30 § 1 pkt 1 KP. Jeśli nauczyciel otrzymał wypowiedzenie, w jednostce samorządowej należy podać art. 27 ust. 1 KN, zaś w placówce niesamorządowej – art. 30 § 1 pkt 2 KP w zw. z art. 10 ustawy z dnia 13 marca 2003 r. o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników (Dz. U. z 2016 r. poz. 1474).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Kto powinien najpierw wystąpić z wnioskiem o przeniesienie nauczyciela z urzędu. Czy najpierw występuje z wnioskiem dyrektor szkoły do której ma być przeniesiony do dyrektora szkoły w której jest zatrudniony czy dyrektor w której nauczyciel jest zatrudniony do dyrektora szkoły do której ma być przeniesiony?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o informację jak rozliczyć w 2016r. 2 dni opieki nad dzieckiem do lat 14 dla nauczyciela, jeżeli zdeklaruje się na korzystanie ze zwolnienia w wymiarze godzinowym i ma zajęcia w poniedziałek 2 godziny, wtorek 4 godziny, środę 6 godzin, czwartek 5 godzin, piątek 3 godziny, razem 20 godzin i poprosi o 2 x 2 godziny w poniedziałki razem 4 to ile godzin mu zostanie do wykorzystania? Albo poprosi o 2 godziny w poniedziałek i 2 godziny we wtorek razem 4 godziny to ile mu zostanie do wykorzystania godzin i czy we wtorek przychodzi na 2 godziny do pracy? Czy mają Państwo gotowy druk wniosku o opiekę nad dzieckiem oraz druku deklaracji w jakiej formie będzie pracownik korzystał z tej opieki? Proszę o podanie od kiedy i do kiedy daty jak układać i w jakiej formie arkusze ocen w szkole podstawowej?
- Jak wyglądają po 1 stycznia 2018 zasady udzielania dni opieki nad dzieckiem? Czy pracownik pedagogiczny zatrudniony w niepełnym wymiarze ma prawo korzystać z dni opieki na godziny czy tylko w pełnych dniach. Jak wygląda ta sprawa z pracownikiem niepedagogicznym?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy można wypłacać nadgodziny np. za 3 tygodnie z miesiąca bieżącego i za tydzień poprzedniego np. w lutym wypłacam za 1. tydzień stycznia i 3 tygodnie lutego. Czy można ostatni tydzień danego miesiąca przerzucić na kolejny miesiąc?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- 1) Nauczyciel otrzymał propozycję pracy w innej szkole – 4 godziny, dyrektor tamtej placówki ze względu na pandemię poprosił o ksero badań okresowych tego pracownika z naszej szkoły. Czy jest to zgodne z prawem? Na tym zaświadczeniu jest nazwa naszej placówki i to my pokryliśmy koszty badań, poza tym jest to pierwsze zatrudnienie w innej szkole (ale to samo stanowisko), czy nie powinno być badań wstępnych? Czy można w ten sposób bazować na innych placówkach? 2) Czy nauczyciel, który przebywa na zwolnieniu lekarskim dłużej niż 30 dni, ma obowiązek wykonania badań kontrolnych, czy przepisy te zmieniły się i wydłużyły ten okres do 180 dni?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe