Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczycielowi powierzono funkcję pełnienia obowiązków dyrektora szkoły do końca lutego 2020 r. Do kiedy nauczyciel powinien poinformować organ prowadzący, że nie będzie ubiegał się o piastowanie takiego stanowiska?
Jeżeli nauczyciel przyjął powierzenie pełnienia obowiązków, ale nie zamierza brać udziału w konkursie na stanowisko dyrektora, nie musi o tym fakcie informować organu prowadzącego, ponieważ takiego obowiązku nie nakłada na niego żaden przepis, a w szczególności art. 63 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2019 r., poz. 1148 ze zm. Natomiast jeśli nauczyciel chce zrezygnować z pełnienia obowiązków dyrektora przed dniem 29 lutego 2020 r., składa 3 – miesięczne wypowiedzenie organowi prowadzącemu (art. 66 ust. 1 pkt 1 lit. a PO).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nie mamy nauczyciela do zajęć doradztwa zawodowego w klasie siódmej. Czy może uczyć pedagog lub psycholog?
- Dotyczy pytania o nauczyciela bursy/internatu zadanego wcześniej. Pracuje od 1985 roku, w 1992 r. otrzymał akt mianowania na nauczyciela/wychowawcę. W 2000 r. otrzymał akt mianowania uznający kwalifikacje i wskazanie miejsca zatrudnienia. Czyli jest nauczycielem z mocy mianowania. Do chwili obecnej pracuje w bursie PCKZiU- czy zachowuje zdobyte kwalifikacje. Czy może być dalej zatrudniony w tej placówce do której ma odpowiednie kwalifikacje?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o wykładnię prawną. Nauczycielka jest zatrudniona w naszym gimnazjum od 1 września 2016 r. do 31 sierpnia 2017 r. na 14/18. Nasze gimnazjum jest jej drugim zakładem pracy, tzn nie jesteśmy dla niej szkołą macierzystą. W następnym roku szkolnym jesteśmy przekształceni w ośmioklasową Szkołę Podstawową. Nauczycielka od 1 września 2017 r. nie zostanie zatrudniona, o czym została poinformowana na piśmie.
W ubiegłym tygodniu przekazała mi informację ustną (nie otrzymałam zaświadczenia lekarskiego), że jest w ciąży i że poród jest planowany na listopad. Mając na uwadze powyższe, czy należy z nauczycielką przedłużyć umowę do czasu porodu jeżeli nie jest to jej podstawowe miejsce pracy, a umowa wygasa w sierpniu ? Czy powinnam ją sama poprosić o zaświadczenie lekarskie potwierdzające ciążę?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel dyplomowany zatrudniony na etat w szkole 18/18 w tym roku szkolnym ma dodatkowe godziny ma dowożenie uczniów 6/26. Jak płacić temu nauczycielowy za te godziny, z jakiego etatu 26 czy 18, czy też utworzyć etat łączony? Proszę o odpowiedź
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy w aneksie do umowy o pracę mogą być zawarte dwa imiona nauczyciela (zgodnie z danymi w dowodzie osobistym) i adres? Mam dwóch nauczycieli, którzy mają takie same imiona i nazwiska. Pani dyrektor twierdzi, że takich danych nie można pisać w aneksach w związku z przepisami RODO. Bardzo proszę o wyjaśnienie zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oświatowego.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe