Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Obecnie nauczyciel jest zatrudniony w dwóch szkołach. Od 1.09.2017r. w szkole, w której dopełniał etat będzie miał podstawowe zatrudnienie (20/18 etatu), natomiast musi rozwiązać stosunek pracy w drugiej szkole. W szkole drugiej pracuje 14 lat na czas nieokreślony w niepełnym wymiarze czasu pracy, jest nauczycielem dyplomowanym. W jakiej formie powinien rozwiązać umowę o pracę, aby przysługiwała mu odprawa. Proszę o podstawę prawną.
Nie ma możliwości uzyskania jakiejkolwiek odprawy związanej z zakończeniem stosunku pracy rozwiązywanego przez nauczyciela. Odprawy przysługują jedynie w przypadku, gdy to pracodawca rozwiązuje stosunek pracy, głównie z przyczyn leżących po stronie szkoły, np. likwidacja szkoły, zmiany organizacyjne, itp. Dotyczy to zarówno nauczycieli mianowanych, jak i zatrudnionych na podstawie umowy o pracę.
Nauczyciel zatrudniony w niepełnym wymiarze na czas nieokreślony, może rozwiązać umowę na podstawie art. 27 ust. 1 Karty Nauczyciela (za 3-miesięcznym wypowiedzeniem) lub na podstawie art. 23 ust. 4 pkt. 1 w związku z art. 27 ust. 3 Karty Nauczyciela (za porozumieniem stron).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- W dniu 26 grudnia zmarł mąż nauczycielki, 29 grudnia był pogrzeb. Nauczycielka poprosiła o dwa dni urlopu okolicznościowego w dniach 4-5 styczeń. Rozumiem, że termin jest w ścisłym związku z okolicznością uzasadniającą udzielenie tego urlopu - czy dobrze rozumiem?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Witam, kto ustala obowiązkowy tygodniowy wymiar godzin nauczycielowi wspomagającemu w oddziale integracyjnym.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczycielowi zatrudnionemu w przedszkolu, który ma prawo do 35 dniowego urlopu oraz dyrektorowi szkoły od 1.01.2018 należy się dzień wolny za święto Trzech Króli przypadające w wolną sobotę?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Zgłosił się do nas nauczyciel, który pracując w gimnazjum kilkanaście lat temu przez okres 1 roku nie otrzymał świadectwa pracy. W związku z tym prosi o wydanie zaświadczenia w celu doliczenia do stażu pracy w szkole, w której obecnie pracuje. Gimnazjum, w którym pracował nauczyciel w wyniku reformy zostało włączone do szkoły podstawowej. Czy dyrektor szkoły podstawowej może wydać takie zaświadczenie?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- W regulaminie ZFŚS jest zapis m.in. dotyczący osób uprawnionych do korzystania ze świadczeń socjalnych, który brzmi: byli pracownicy - emeryci i renciści (w okresie pobieranej renty z tytułu niezdolności do pracy), którzy przeszli na emeryturę lub rentę bezpośrednio ze szkoły, osiągnęli status emeryta/rencisty, oraz ich współmałżonkowie. Czy pracownik - konserwator który przez 10 lat pracował jako rencista i w maju została rozwiązana umowa za porozumieniem stron (z uwagi na stan zdrowia - choroba nowotworowa) może korzystać ze świadczeń socjalnych? Czy należny zmodyfikować zapis w regulaminie?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe