Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Od 1 września br. zatrudniamy nauczyciela w szkole na 3/22 etatu. Nauczyciel pracuje jednocześnie w trzech szkołach, a my jesteśmy dla niego czwartym pracodawcą. W umowie o pracę popełniliśmy błąd przyznając dodatek za wysługę lat ze szkoły, która jest podstawowym miejscem pracy nauczyciela. W jaki sposób powinniśmy sprostować ten błąd.Jak postąpić jeżeli nauczyciel odmówi współpracy.
Ponieważ umowa o pracę może przyznawać korzystniejsze warunki płacy niż powszechnie obowiązujące przepisy, konieczna jest zmiana jej treści: w pisemnej formie za zgodą nauczyciela – jest to tzw. porozumienie zmieniające lub aneks do umowy o pracę, a gdyby nauczyciel odmówił wyrażenia zgody, konieczne jest dokonanie wypowiedzenia zmieniającego, zaś odebranie dodatku nastąpi dopiero od pierwszego dnia najbliższego miesiąca kalendarzowego następującego po upływie 2 – tygodniowego okresu wypowiedzenia kończącego się w sobotę – art. 18 § 1, art. 29 § 4 w zw. z art. 11, art. 42 w zw. z art. 36 § 1 pkt 1 i art. 30 § 21 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy, Dz. U. z 2018 r., poz. 917 oraz art. 39 ust. 1 zd. 2 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2018 r., poz. 967.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- W związku z rekomendacjami gminy dot. koronawirusa - odwołano wszystkie zaplanowane wycieczki w tym zagraniczne. Jednakże nauczyciel, który organizował wyjazd za granicę wziął 3 dni urlopu bezpłatnego- mianowicie prywatnie pojechał za granicę w miejsce występowania wirusa z częścią uczniów, która także pojechała prywatnie. Przyszły także rekomendacje z Sanepidu, które wyraźnie mówią, że takie osoby powinny po powrocie zostać w domu przez okres 14 dni. Pytanie moje czy dyrektor może pracownika odesłać na kwarantannę i na jakiej podstawie? Co z wynagrodzeniem osoby będącej na kwarantannie z polecenia dyrektora? Jeżeli dyrektor nie wyśle pracownika na kwarantannę a on sam tak zdecyduje - co z wynagrodzeniem za ten okres ?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczycielka po rocznym urlopie macierzyńskim może złożyć wniosek o urlop dla poratowania zdrowia? Nauczycielka dyplomowana z 16-letnim stażem pracy przebywała na urlopie dla poratowania zdrowia, który został przerwany rocznym urlopem macierzyńskim. Po zakończonym urlopie, w trakcie urlopu uzupełniającego, nauczycielka zachorowała i przebywa już miesiąc na zwolnieniu lekarskim. Czy może złożyć wniosek o kolejny urlop dla poratowania zdrowia?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Moje pytanie dotyczy wychowawcy internatu. Czy nie ma obowiązku uczestniczenia w radzie pedagogicznej wychowawca internatu w dniu, w którym kończy swój dyżur nocny? Dyżur ten pełnił od godz. 22.00 do godz. 08.00, podczas gdy rada jest zaplanowana na godz.15.20.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- W jakim wymiarze czasu pracy powinien być zatrudniony nauczyciel w "zerówce" z dzićmi {wyłącznie} pięcioletnimi?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Z dniem 1.09.2018 organ prowadzący planuje połączenie przedszkola z szkoła podstawową i stworzenie zespołu szkolno-przedszkolnego. Czy w takiej sytuacji organ prowadzący ma możliwość powierzenia stanowiska dyrektora zespołu obecnemu dyrektorowi szkoły podstawowej do końca jego kadencji? Czy musi być ogłoszony konkurs na dyrektora zespołu?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe