Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Od 3 lat prowadzę małe przedszkole niepubliczne. W statucie nie mam zapisu, że jednym z organów przedszkola jest Rada Pedagogiczna, bo wiem, że nie jest to konieczne. Jednak w tym roku uznałam, że chciałabym powołać Radę Pedagogiczną. W jaki sposób powinnam tą zmianę nanieść w statucie przedszkola?
Organ prowadzący powinien zmienić statut przedszkola przez wprowadzenie zapisów wymieniających radę pedagogiczną jako jeden z organów, a także wymienić osoby wchodzące w jej skład i kompetencje tego organu (art. 172 ust. 1, art. 173 ust. 2 w zw. z art. 102 ust. 1 pkt 8 PO). Zmiana statutu wejdzie w życie w terminie określonym w statucie lub nowelizacji, nie wcześniej niż od dnia podpisania nowelizacji statutu. Ponadto podlega ona zgłoszeniu w terminie 14 dni organowi prowadzącemu ewidencję niepublicznych przedszkoli jako zmiana wpisu do ewidencji, co wymaga przesłania organowi nowelizacji statutu (art. 168 ust. 13 w zw. z ust. 4 pkt 4 PO).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- O czym w szczególności powinien pamiętać dyrektor szkoły, gdy na koniec roku szkolnego nauczyciel szkoły podstawowej wystawia ocenę niedostateczną ze swojego przedmiotu, aby nie dopuścić do zaniedbań proceduralnych i prawnych?
- Uczeń złożył podanie o egzamin komisyjny gdyż uważa, że nie zostały dopełnione procedury prawidłowego wystawienia oceny. Jeżeli jako dyrektor przyznam rację i w ciągu 5 dni zostanie przeprowadzony egzamin, a Rada Pedagogiczna, klasyfikacyjna jest przed egzaminem, czy Rada ta może podjąć uchwałę o klasyfikacji? Jeżeli tak to czy po egzaminie należy zwołać kolejną radę i przeprowadzić klasyfikację?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o wskazanie procedury rezygnacji z nauczania indywidualnego. Uczen klasy I SP na wniosek rodzicow i zalecenie poradni objety zostal nauczaniem indywidualnym. Dziecko po wypadku bardzo szybko odzyskalo sprawnosc ruchową i przychodzi regularnie do szkoly. Nauczyciel zlozył wniosek o rezygnacje z n.indywidualnego tymczasem rodzice chca nadal korzystac z n.indywidualnego rownoczesnie przyprowadzając dziecko do szkoly.Uważam , ze rezygnacja jest konieczna i wlasciwa dla dziecka, ktore nie ma zadnych brakow programowych i swietnie czuje sie w gupie rowiesniczej.
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Rodzice dziecka złożyli deklarację kontynuacji na rok szkolny 2016/2017 (luty 2016). Dziecko nie zgłosiło się do przedszkola, nie została podpisana umowa o świadczeniu usług. Rodzice nie podali przyczyny nieobecności, nie reagują na wezwania.W statucie przedszkola nie uwzględniono takiej sytuacji. Czy można skreślić dziecko z listy wychowanków przedszkola i na jakiej podstawie. Nieobecność trwa dłużej niż miesiąc.
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Czy muszę przyjąć do przedszkola dziecko spoza obwodu?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe