Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Od dnia 05.11.2018 r. szkoła zatrudnia nauczyciela na 3/22 na podstawie Kodeksu Pracy - zgoda kuratorium. Jaki będzie wymiar urlopu w/w pracownika.
Wymiar urlopu jest uzależniony od tego, kiedy kończy się zatrudnienie pracownika, a termin ten również jest elementem zgody kuratora oświaty, wyrażanej na podstawie art. 15 ust. ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2018 r., poz. 996 ze zm. Zakładając, że zgoda ta została wyrażona do dnia zakończenia zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2018/2019 oraz że pracownik posiada co najmniej 10 – letni staż uprawniający do urlopu w wymiarze 26 dni, wymiar urlopu oblicza się następująco: 8/12 (listopad i czerwiec zaokrąglone w górę do pełnych miesięcy) * 26 * 3/22 etatu = 2,36 dni zaokrąglone w górę do 3 dni * 8 godzin – 24 godziny, zgodnie z art. 154 § 1 pkt 2 i § 2, art. 1542 § 2, art. 1552a § 1 i 2, art. 1553 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy, Dz. U. z 2018 r., poz. 917 ze zm. Jeśli natomiast pracownik jest zatrudniony krócej lub dłużej lub ma inne uprawnienia urlopowe (20 dni urlopu przy stażu krótszym niż 10 lat), należy odpowiednio skorygować powyższe wyliczenia.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- W mojej szkole pensum pedagoga wynosi 22 godziny. Czy w ramach pensum mogę zlecić pedagogowi prowadzenie z uczniem zajęć z pomocy psychologiczno-pedagogicznej typu: zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, rozwijające umiejętności uczenia się i inne z pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Czy pedagog może w godzinach planowanej pracy pójść na płatne zastępstwo, a później odpracować swoje godziny?
- W jakim wymiarze czasu pracy powinien być zatrudniony nauczyciel w "zerówce" z dzićmi {wyłącznie} pięcioletnimi?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, oligofrenopedagog- może prowadzić zajęcia korekcyjno- kompensacyjne z uczennicą kl. 5 oraz jaki jest wymiar tygodniowy tych zajęć dla ucznia (czy te zajęcia mogą się odbywać w grupie np.3 osobowej)?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy ukończone w 1996 r. studia podyplomowe z zakresie "Wychowania seksualnego" dają kwalifikacje do nauczania przedmiotu "Wychowanie do życia w rodzinie"? (pytanie dotyczy pedagoga)
- Nauczyciel w trakcie stażu przeszedł do mojej placówki, ale nie poinformował mnie o swoim stażu. Pracuje już od 9 miesięcy. Po rozmowie zobowiązał się do przedstawienia dokumentów. Jak mam postąpić w chwili odebrania tych dokumentów? Czy zaliczyć mu ten okres 9 miesięcy?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe