Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Od listopada uczeń otrzymał orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Uczeń ma upośledzenie lekkie. Do rewalidacji zalecono usprawnianie mowy i ruchowe. Czy logopeda i nauczyciel w-f-u ze skończoną gimnastyką korekcyjną, nauczyciele dyplomowani, mogą prowadzić zajęcia rewalidacyjne z uczniem? Czy należy im wypłacić wynagrodzenie jako dyplomowanym czy stażyście?
Do prowadzenia zajęć rewalidacyjnych w zakresie usprawniania mowy kwalifikacje posiada logopeda. Wynagrodzenie płacone jest zgodnie z jego stawką.
W przypadku zajęć rewalidacyjnych w zakresie usprawniania ruchowego, jeżeli nie wynika to z wad postawy (wówczas zajęcia prowadzi nauczyciel ze skończoną gimnastyką korekcyjną), kwalifikacje posiada nauczyciel, który ukończył kurs z Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne.
Metodę tę stosuje się w pracy z dziećmi m.in. upośledzonymi umysłowo.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Proszę o pomoc w interpretacji zapisów z Karty Nauczyciela i Prawa oświatowego dotyczących zatrudniania osób do prowadzenia zajęć rozwijających zainteresowania, nie posiadających uprawnień pedagogicznych w szkole niepublicznej. Czy za każdym razem trzeba uzyskać na takie zatrudnienie zgodę kuratora, np. instruktor gry w szach y- chcemy prowadzić na terenie szkoły takie zajęcia i zatrudnić osobę na umowę zlecenie. Napomnę że jesteśmy placówką niepubliczną.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka zatrudniona (umowa na czas)od 01.09.2018r. do 31.08.2019r. zwolnienie lekarskie (ciąża) od 11.02.2019 do 19.12.2019
urodziła 18.12.2019r. proszę o wyliczeni ekwiwalentu za okres zatrudnienia.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy osoba mająca następujące wykształcenie: 1. magister fizjoterapii; 2. przygotowanie pedagogiczne; 3. Instruktor sportu osób niepełnosprawnych, specjalizacja piłka siatkowa, może prowadzić zajęcia wychowania fizycznego w klasach 1-3 oraz czy może w tym czasie prowadzić zajęcia gimnastyki korekcyjnej?
- Kierownik świetlicy - pensum i wymiar czasu pracy. Czy kierownik świetlicy, który ma z racji funkcji obniżone pensum do 10 godzin powinien pracować 10 czy 40 godzin tygodniowo?
- W połowie listopada br. zmuszony jestem zatrudnić nowego nauczyciela. Jest to nauczyciel mianowany z pełnymi kwalifikacjami. Aktualnie mam dla tej osoby etat ale już wiem, że z uwagi na organizację pracy szkoły, w przyszłym roku szkolnym dla tej osoby nie będzie etatu. Czy mając taką wiedzę muszę zatrudnić nauczyciela na podstawie mianowania, czy mogę zawrzeć umowę na czas nieokreślony?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe