Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Organ prowadzący dokonuje oceny pracy, jakie dokumenty podlegają kontroli?
Kryterium oceny pracy dyrektora stanowi stopień realizacji zadań określonych w art. 6, 7 i 42 ust. 2 Karty Nauczyciela i art. 4 i 39 ustawy o systemie oświaty – ustalony w wyniku sprawowanego nadzoru pedagogicznego oraz nadzoru organu prowadzącego w zakresie spraw finansowych i administracyjnych.
Oceny pracy dyrektora oraz nauczyciela, któremu czasowo powierzono pełnienie obowiązków dyrektora szkoły, dokonuje organ prowadzący szkołę w porozumieniu z kuratorem oświaty.
Oceny cząstkowej dokonuje organ prowadzący szkołę w zakresie realizacji zadań wymienionych w: art. 39 ust.1 pkt 5 i ust. 3 ustawy o systemie oświaty oraz w art. 7 ust. 2 pkt 5 ustawy Karta Nauczyciela.
Oceny pracy dyrektora w zakresie realizacji zadań wymienionych w art. 4 i art. 39 ust. 1 pkt 2 i 7 ustawy o systemie oświaty oraz w art. 7 ust. 2 pkt 1 i art. 42 ust. 2 ustawy Karta Nauczyciela dokonuje kurator oświaty.
Oceny realizacji zadań wymienionych w art. 39 ust. 1 pkt 1, 3, 4 i 6 ustawy o systemie oświaty i w art. 6 oraz w art. 7 ust. 2 pkt 2-4 ustawy Karta Nauczyciela dokonuje kurator oświaty w porozumieniu z organem prowadzącym szkołę.
Podstawa prawna:
1) Ustawa z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela (ze zm.),
2) Ustawa z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (ze zm.),
3) Ustawa z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (ze zm.),
4) Rozporządzenie MEN z dnia 21 grudnia 2012 r. w sprawie kryteriów i trybu dokonywania oceny pracy nauczyciela, trybu postępowania odwoławczego oraz składu i sposobu powoływania zespołu oceniającego.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jakie obowiązki spoczywają na dyrektorze przedszkola w przypadku przyjęcia do placówki dziecka z cukrzycą typu 1? Jakie prawa ma w tej sytuacji rodzic - co placówka musi zapewnić temu dziecku?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Jakie są procedury postępowania w przypadku nauczyciela mianowanego wykorzystującego zwolnienie lekarskie niezgodnie z jego celem? Na zaleceniu lekarskim widnieje 1 - chory powinien leżeć, a on uczestniczy w uroczystości na terenie miasta.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Do naszego oddziału przedszkolnego uczęszcza niewiele dzieci, dysponujemy więc wolnymi miejscami. Wśród dzieci jest i 4-latek. Rodzice nie znaleźli dla niego miejsca w pobliskich przedszkolach. Biorąc pod uwagę rozwój dziecka, możemy stwierdzić, że nie odbiega ono od starszych dzieci. Czy tylko na takie podstawie mam prawo do wcześniejszego zapisu dziecka do oddziału zerowego?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Jesteśmy w trakcie procedur mających na celu nadanie nazwy naszego przedszkola. Zrobiliśmy konsultacje społeczne w postaci ankiet, podczas zebrania z radą rodziców ustaliliśmy trzy najważniejsze propozycje nazwy przedszkola i co dalej? Jakie powinny być kolejne kroki? Jesteśmy samorządowym przedszkolem i chcemy mieć swoją nazwę.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Dziecko w wieku przedszkolnym posiada orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego (ze względu na autyzm) wydane przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną oraz orzeczenie o niepełnosprawności (ze względu na SYMBOL: 12-C 11-I) wydane przez Zespół do spraw orzekania o niepełnosprawności - czy będąc w posiadaniu tych dwóch dokumentów należy uznać niepełnosprawność za sprzężoną czy oczekiwać na nowe orzeczenie o niepełnosprawności sprzężonej?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe