Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Pracownica administracji karmi piersią dziecko. W związku z powyższym korzysta z przywilejów art. Art. 187. KP. Czy w karcie ewidencji pracy pracownika przez ten okres należy wpisywać 7 godzin czy 8?
Zgodnie z art. 187 § 1 kodeksu pracy, pracownica karmiąca dziecko piersią ma prawo do przerw w pracy wliczanych do czasu pracy.
Nie jest to obniżenie wymiaru zatrudnienia, w karcie ewidencji czasu pracy nalezy więc wpisać 8 godzin, choć na liście obecności pracownica powinna wpisywać faktyczne godziny przyjścia i wyjścia z pracy.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Z dniem 31.08.2012 r. zlikwidowano szkołę . Nauczyciel dostanie rozwiązanie umowy ze względu ma likwidację placówki. Odchodzi na emeryturę od 01.09.2012 r., bo spełnia warunki. Kiedy powinien otrzymać odprawę emerytalną - w sierpniu czy w późniejszym terminie? Czy przepisy to regulują?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel od kilku lat jest na emeryturze z KN. Obecnie podjął pracę w nowej szkole (nie wiadomo czy jest to cały etat czy część) Czy w takiej sytuacji należą się mu świadczenia socjalne ze szkoły, z której przechodził na emeryturę czy tylko z nowej szkoły czy z jednej i drugiej. Z przepisów wynika, że status pracownika jest ważniejszy od statusu emeryta - Sąd najwyższy PZP 56/91. Proszę o odpowiedź z podstawą prawną.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- W naszej szkole (obecnie podstawowej z wygaszanymi klasami gimnazjalnymi) dla dwojga nauczycieli w przyszłym roku szolnym braknie godzin do pełnego wymiaru (np. 12/18 i 9/18). Oboje są potencjalnymi emerytami - jeden z art 88 KN, a drugi świadczenie kompensacyjne. Jeśli odmówią od 01 09. 2018 dalszej pracy i przeniesienia w stan nieczynny to przy przejściu na emeryturę należy im się odprawa 6+3 miesiące?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Ile wynosi urlop wypoczynkowy pracownika zatrudnionego na 7/8 etatu od kwietnia a więc przez 9 miesięcy przy prawie do 26 dni urlopu w roku. Pracownik pracuje 5 dni w tygodniu po 7 godzin dziennie.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel bibliotekarz w grudniu 2017 roku dostarczył orzeczenie lekarza ortopedy o potrzebie udzielenia urlopu dla poratowania zdrowia od 04 stycznia 2018r. Czy po powrocie do pracy należy udzielić mu urlopu wypoczynkowego uzupełniajacego.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe