Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Pracownica w sobotę przyszła na dyżur do szkoły na 2 godz. i w niedzielę również na 2 godz., czy tej osobie należy się 2 dni urlopu za dyżury w dni wolne od pracy ? (szkoła pracuje tylko od pn. - do pt.)
Za pracę w sobotę pracownicy przysługuje cały dzień wolny przypadający od poniedziałku do piątku, który powinien zostać udzielony do końca okresu rozliczeniowego, w terminie z nią uzgodnionym. Z kolei za pracę w niedzielę również przysługuje cały dzień wolny przypadający od poniedziałku do piątku, który powinien zostać udzielony w okresie 6 dni kalendarzowych poprzedzających lub następujących po takiej niedzieli, a gdy jest to niemożliwe - do końca okresu rozliczeniowego - art. 1513 i art. 15111 § 1 pkt 2 i § 2 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy, Dz. U. z 2018 r., poz. 917 ze zm.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczycielka mianowana, z 30 letnim stażem pracy przebywała na rocznym urlopie dla poratowania zdrowia do dnia 31.12.2016r. W dniu 30.12.2016 r. dostarczyła zwolnienie lekarskie od lekarza specjalisty. Nie przedłożyła zaświadczenia od lekarza medycyny pracy do którego dostała skierowanie. Przed pójściem na urlop nie przebywała na zwolnieniu lekarskim. Czy jest to zgodne z prawem i czy może przedkładać nam zwolnienia przez 6 miesięcy?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jak wygląda procedura w sytuacji, kiedy dyrektor szkoły zdecyduje się zatrudnić pracownika bez stopnia awansu jako pracownika kontraktowego (ze względu na szczególne osiągnięcia). Czy pracownikowi sporządza się wówczas akt nadania stopnia awansu nauczyciela kontraktowego i może on w związku z tym rozpocząć staż na nauczyciela mianowanego (po upływie wymaganego czasu)?
- Czy nauczycielowi przebywającemu na urlopie wychowawczym bezpłatnym należy wypłacać dodatek stażowy, wiejski i mieszkaniowy?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka kontraktowa zatrudniona w niepełnym wymiarze czasu pracy 1/2 etatu, urodziła dziecko 9 stycznia 2019 r. Udzielono jej urlopu macierzyńskiego i rodzicielskiego w sumie 52 tygodnie do 7 stycznia 2020 r. Po tym czasie od 8 stycznia 2020 r. wykorzystała zaległy urlop wypoczynkowy, 8 tygodni, do 17 marca 2020 r. Do pracy wróciła z dniem 18 marca 2020 r. i pracowała do 24 maja 2020r. W terminie złożyła wniosek o udzielenie urlopu wychowawczego na okres od 25 maja 2020 r. do 31 sierpnia 2021 r. Urlop wychowawczy został udzielony na okres do 25 czerwca 2021 r. W czasie tego urlopu w maju 2021 r. wystąpiła z nowym wnioskiem o urlop wychowawczy, który został udzielony na okres od 26 czerwca 2021 do 31 sierpnia 2022 r. Końcem lipca tego roku ponowiła wniosek o udzielenie urlopu wychowawczego na okres pozostałych miesięcy. Według moich wyliczeń ten okres skończyłby się 25 maja 2023 r., co kłóci się z art. 67 KN. Stąd zapytanie: W jaki sposób, na jaki czas należy nauczycielce udzielić wnioskowanego urlopu wychowawczego? Jest to nauczycielka zatrudniana wcześniej na czas określony (zastępstwo) z trzecią umową przekształconą w umowę na czas nieokreślony. Przyczyna zastępstwa znikła, wrócił "nauczyciel stały" i przewidziano rozwiązanie umowy o pracę z nauczycielką z następnym rokiem szkolnym. Jak wtedy wręczyć wypowiedzenie?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel wspomagający oraz nauczyciel religii otrzymuje dodatek za trudne warunki pracy ucząc w klasie specjalnej dla uczniów z autyzmem?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe