Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Prosiłbym o wyjaśnienie jak ma wyglądać procedura przekształcenia publicznej sześcioklasowej szkoły w ośmioklasowa, ale prowadzoną przez Stowarzyszenie?
Na podstawie projektowanych przepisów art. 119 i art. 120 - 121 ustawy przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe (http://sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/druk.xsp?nr=1031) z dniem 1 września 2017 r. z mocy prawa dotychczasowa sześcioletnia szkoła podstawowa stanie się ośmioletnią szkołą podstawową. Gmina w uzgodnieniu ze stowarzyszeniem będzie uprawniona do zmiany ustalonego obwodu, a stowarzyszenie do dnia 31 stycznia 2017 r. będzie mogło złożyć oświadczenie o rezygnacji z obwodu. Stowarzyszenie, które zamierza dalej prowadzić szkołę podstawową po reformie, będzie miało termin do dnia 30 czerwca 2017 r., na przedłożenie wójtowi (burmistrzowi, prezydentowi miasta): 1) wykazu nauczycieli przewidzianych do zatrudnienia w publicznej ośmioletniej szkole podstawowej, zawierającego imiona i nazwiska nauczycieli oraz informację o ich kwalifikacjach; 2) projektu aktu założycielskiego publicznej ośmioletniej szkoły podstawowej oraz projektu statutu tej szkoły, dostosowane do przepisów ustawy Prawo oświatowe; 3) zobowiązania do zapewnienia warunków działania szkoły publicznej, w tym bezpiecznych i higienicznych warunków nauki, wychowania i opieki, oraz zobowiązania do przestrzegania przepisów dotyczących szkół publicznych. Na wniosek stowarzyszenia powyższy termin będzie mógł zostać wydłużony maksymalnie do 31 lipca 2017 r. Nieprzedłożenie ww. dokumentów w ustawowym lub przedłużonym terminie będzie skutkowało przekształceniem szkoły z dniem 1 września 2017 r. w ośmioletnią szkołą podstawową obejmującą strukturą organizacyjną klasy I–VI oraz jej likwidacją z dniem 31 sierpnia 2018 r.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy rodzic może zażądać kserokopii protokołu egzaminu poprawkowego. Do tej pory miał jedynie możliwość wglądu i to na wniosek rodzica lub ucznia. Czy coś zmieniło się w tym temacie?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Pyt. 1. Czy nauczyciel mógł rozpocząć staż 4 września 2017 roku? (rozpoczęcie roku szkolnego w 2017 odbyło się z dniem 4 września),
Pyt 2. Z jaką datą kończy się staż rozpoczęty jw.?,
mając na uwadze art. 9d Ustawy Karta Nauczyciela.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Bardzo proszę o poradę, ojciec dziecka zwrócił się z prośbą o wypisanie wszystkich opłat, które uiszczała matka dziecka przez cały rok przedszkolny. Ojciec stara się o opiekę nad dzieckiem. Matka i ojciec nie żyją razem, nie byli małżeństwem. Dziecko mieszka z matką. Jakimi aktami prawnymi powinnam się poprzeć odmawiając udzielenia takiej informacji?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Jakie kwalifikacje musi posiadać nauczyciel, który uczy przedmiotu wiedza o kulturze w szkole ponadginazjalnej. Czy może to być polonista lub historyk?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Wychowawca grupy wychowawczej w ośrodku socjoterapii z dniem 1 września 2017r przechodzi w stan nieczynny. Od września 2016r pracuje w niepublicznej poradni psychologiczno-pedagogicznej. Czy może w trakcie stanu nieczynnego pracować w poradni?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe